7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Manisa Araç Kiralama

Şehzadeler şehri olarak bilinen Manisa’da tarihi ve doğal güzellikleriyle keşfedilmeyi bekleyen çok yer, tadına doyamayacağınız çok lezzet var. Manisa’ya ulaştığınızda yapmanız gereken ilk şey ise araç kiralamak. Daha sonra şehri keşfe dilediğiniz yerden başlayabilirsiniz.

Manisa’da neden araç kiralamalıyım?

Manisa’nın bütün ilçeleri kendine has bir güzelliğe sahiptir. Bu nedenle Manisa’yı gezmeye karar verdiyseniz toplu ulaşım ya da taksi kullanmak yerine şehirden araç kiralamak en doğru karar olacak. Manisa’nın yemyeşil ormanları ve şifalı suları ile buluşmak, tarihi değerleri ziyaret etmek için Manisa’da araç kiralamak gezi planınızı kolaylaştıran bir adım.

Manisa’da mutlaka görmeniz gereken yerler

Osmanlı döneminde en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Manisa, bu zamanlardan miras kalan çok sayıda tarihi yapıya günümüzde de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu yapılar arasında Manisa Kalesi mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Manzarasıyla ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunan kalenin kim tarafından ve ne zaman yapıldığına dair net bir bilgi yok.

Manisa’nın en çok ilgi gören doğal güzelliklerinden biri Spil Dağı. Mitolojiye göre Tanrı Kronos’un karısı Kybele Sipylena’nın adını alan Spil Dağı bugün milli parklarımız arasında. Spil Dağı Milli Parkı bitki, hayvan ve bereket tanrıçası olan Kybele’nin adına yakışır şekilde hayvan ve bitki çeşidi açısından da çok zengin. 

Kazıları devam eden Sardes Antik şehri, içinde bulunan kiliseler, dükkanlar sinagog ve altına arıtmaevinin yanı sıra Artemis Tapınağı ile uluslararası bilinirliğe sahip. Uzun yıllar Lidya’nın başkenti olan Sardes, tarihte paranın da ortaya çıktığı yer.

Manisa’da bulunan Ağlayan Kaya’nın namı yurt dışına kadar yayılmış. Kayanın yanındaki açık hava tiyatrosu ise hala aktif olarak kullanılıyor. Burada zaman zaman film gösterimleri gerçekleştiriliyor.

Şifalı sularıyla da bilinen Manisa, özellikle Kurşunlu kaplıcaları ile dört mevsim pek çok kişiyi ağırlıyor. Doğayla iç içe ve huzurlu bir ortamda şifa bulmak isteyenler, burada tatil ile tedaviyi bir arada deneyimliyor.

Manisa’da ne yenir, ne içilir?

Manisa’nın en bilinen lezzetinin şifa kaynağı olan mesir macunu olduğunu söyleyebiliriz. Her yıl 21 Mart’ta Mesir Festivali düzenleniyor. Katılmak isteyebilirsiniz. Manisa’ya gelip Manisa kebabı yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Bunlar dışında mangır mantı, kula kapama, börülce tarator ve topalak en çok sevilen yöresel yemekler arasında. 

Almira Manisa Araç Kiralama Ofisi

Adres: Yeni Mah. Mimar Sinan Bulvarı No:100/A Yunus Emre / Manisa

Telefon: 0850 811 3 256