7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Eskişehir Havalimanı Araç Kiralama

Eskişehir Havalimanı’ndan aracınızı kiraladıktan sonra Porsuk Çayı ve tarihi yerleriyle Eskişehir’in her bir semtinde farklı bir heyecana hazır olun. Eskişehir Havalimanı’na geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey ise araç kiralamak. Daha sonra şehirde gerçekleştirmeyi istediğiniz gezi planına başlayabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı’nda neden araç kiralamalıyım?

Eskişehir’in hem şehir merkezi hem de müzeleri, park ve bahçeleri görülmeye değer. Eskişehir’i baştan sona görmek istiyorsanız Eskişehir Havalimanı’ndan araç kiralamak size büyük kolaylık sağlayacak. Çünkü Eskişehir’de havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım için çok fazla seçenek bulamayabilirsiniz.

Eskişehir’de mutlaka görmeniz gereken yerler

Eskişehir’i birçok şehrimizden farklı kılan Porsuk Çayı, şehir merkezinden geçmesi sayesinde Avrupa’da sık rastlanan bir manzara sunuyor. Şehir ve doğanın kesiştiği bu yere Adalar deniyor. Şehrin en hareketli noktası da burası. Trafiğe kapalı olan Doktorlar Caddesi’nde yürüyüş yaptıktan sonra Porsuk kenarında bir mola verebilirsiniz. Burada çeşitli kafeler bulabilirsiniz ya da güzel havalarda çayın kenarında oturup manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Eskişehir’in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı, özellikle yakın zamanda restore edilmiş olan evleriyle biliniyor. Zamanda bir yolculuk yapmak için Odunpazarı evlerinin arasında kısa bir yürüyüş yapmadan şehirden ayrılmayın. Odunpazarı Evlerinin yanı sıra Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Balmumu Heykelleri Müzesi ve Nallıhan Lületaşı Çarşısı tarihi semtin en dikkat çeken yerleri arasında. Eskişehir’den birkaç hatıra ve hediyelik eşya almayı düşünüyorsanız Odunpazarı’nda mutlaka hoşunuza gidecek bir şeyler bulacaksınız.

5000 yıllık bir tarihe sahip olan lüle taşı, Eskişehir’in en önemli değerleri arasında yer alıyor. Lületaşı Müzesi’nde görebileceğiniz 400’den fazla eser, bu özel malzemeyle neler yapılabildiğini size kanıtlayacak.

Sazova Kültür ve Sanat Parkı, Eskişehir’in en ilgi çekici yerlerinden biri. Huzurlu doğasının yanı sıra park amfi tiyatrosu, bilim deney merkezi, uzay evi ve korsan gemisi gibi pek çok dikkat çekici unsura ev sahipliği yapıyor.

Eskişehir’de ne yenir, ne içilir?

Eskişehir mutfağından söz edeceksek öncelikle çiğ börek ile başlamamız gerek. Türkiye’nin farklı şehirlerinde de bulabileceğiniz çiğ börek bir Tatar böreği. Farklı yerlerde bulabiliyor olmanız sizi yanıltmasın, Eskişehir’de yiyeceğiniz çiğ böreğin tadı damağınızda kalacak.

Çiğ böreğin yanı sıra met helva, Eskişehir’e has bir diğer lezzet olarak karşımıza çıkıyor. Eskişehir mutfağı haşhaşlı çörek, Balaban köfte, çakmak dolması ve mercimekli mantı seçenekleriyle de zenginleşiyor.

Almira Eskişehir Havalimanı Araç Kiralama Ofisi

Adres: Hoşnudiye Mah. Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Cad. No:24/E Eskişehir

Telefon: 0850 811 3 256