7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Antalya Havalimanı Araç Kiralama

<div lefttext"="">

Her yıl yalnızca Türkiye’den değil dünyadan da çok sayıda turist ağırlayan Antalya şelaleleri, plajları ve antik kentleriyle dikkat çekiyor. Antalya Havalimanı’na geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey ise araç kiralamak. Daha sonra hazırladığınız gezi planına başlayabilirsiniz.

Antalya’da neden araç kiralamalıyım?

Batı Akdeniz’in büyük bir bölümünü oluşturan Antalya’nın deniz kıyısı ve iç kısımları baştan sona doğal ve tarihi güzelliklerle dolu. Bu süreyi olabildiğince verimli kullanmak, gezintinizi yorucu olmaktan çok keyifli hale getirmek için Antalya Havalimanı’ndan araç kiralamak ideal bir seçenek olacaktır.

Antalya’da mutlaka görmeniz gereken yerler

Öncelikle söylememiz gerekir; Antalya’nın tüm güzelliklerini görmek için kendinize bol bol zaman ayırmalısınız. Antalya Havalimanı’na ulaştıktan sonra kiralayacağınız araç, büyük avantaj sağlayacak.

Şehir merkezinden 27 km uzaklıkta karşımıza Karain Mağarası çıkıyor. Burası Türkiye’nin içinde yaşanmış olan en büyük mağarası. Şehir merkezinden 87 km uzaklıkta yer alan Olympos Antik Kenti, ormanın içinde saklı Helenistik, Roma ve Bizans döneminden kalıntıları günümüze taşır. Burada bulunan plajda denize girebilir ve bungalovlarda konaklayabilirsiniz.

Olympos’a geldiyseniz ve tırmanmayı, doğayla iç içe olmayı seviyorsanız bir geceyi de Çıralı’da bulunan Yanartaş’a ayırın. Khimaira olarak da anılan Yanartaş, binlerce yıldır yanmaya devam ediyor.

Likya’nın bir diğer önemli yerleşim yeri olan Patara Antik Kenti, uzun yürüyüşlere de imkan sunar. Patara Caretta-Carettaların yaşamaya devam ettiği yerlerden biri olmasıyla da dikkat çeker. Türkiye’nin en uzun kumsalı olan Patara Plajı’nın tam bir görsel şölen olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun dışında Perge, Phaselis, Xanthos gibi pek çok antik kent de Antalya’nın önemli destinasyonları arasında. Denizin büyüleyici rengiyle Kekova, özellikle dalışla ve antik uygarlıklarla ilgilenen çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

Antalya’da şehir merkezine yakın bir mesafede yer alan Düden Şelalesi, sıcak yaz günlerinde serinletici bir etki yaratıyor. Ayrıca Kurşunlu Şelalesi, Göynük Kanyonu, Köprülü Kanyon, Manavgat Şelalesi de Antalya’nın dikkat çeken doğal güzelliklerinden.

Antalya’da ne yenir, ne içilir?

Hareketli bir gece hayatı olan Antalya’da özellikle Kaleiçi tarihi sokakları ve birbirinden şık kafe ve barlarıyla görülmeye değer. Deniz ile şehir hayatının iç içe geçmiş olduğu bu şehirde envaı çeşit balık bulmanız mümkün. Zengin balık ve deniz ürünleri menülerinin yanı sıra piyaz ile birlikte servis edilen şiş köfte Antalya’nın hatırı sayılır lezzetleri arasındadır.

Sıcak günlerin vazgeçilmez tatlısı olan dondurmanın yanık olanını hiç denemediyseniz, keçi sütünden yapılan yanık dondurmanın tadına mutlaka bakın. Turunçgiller bakımından zengin olan Antalya, turunç reçeli ile de ağızları tatlandırıyor.

Almira Antalya Havalimanı Araç Kiralama Ofisi

Adres: Antalya Havalimanı / Antalya

Telefon: 0850 811 3 256