7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Erzurum Araç Kiralama

Kışı en güzel haliyle yaşayan şehirlerden biri Erzurum. Erzurum Havalimanı'nda araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra Doğu Anadolu'nun en büyük şehrindeki gezinize başlayabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı'nda neden araç kiralamalıyım?

Erzurum, Türkiye'nin en önemli kış sporları merkezi Palandöken'e ev sahipliği yapmasının yanı sıra şehrin farklı yerlerine dağılmış olan tarihi eserlere ve kendine has zengin bir mutfağa sahip. Erzurum'u baştan sona gezebilmenin en uygun yolu ise Erzurum Havalimanı'nda araç kiralamak. Erzurum Havalimanı'nda araç kiralamak, istediğiniz yere istediğiniz saatte ulaşmanızı sağlayarak gezi planınızı kolayca ve ekonomik olarak hayata geçirmenize yardımcı olur.

Erzurum'da mutlaka görmeniz gereken yerler

Hem doğal güzellikleri hem de tarihi değerleri bir arada barındıran Erzurum'da açık hava keyfi yapmak için Tortum Gölü'nü tercih edebilirsiniz. Heyelan sonucu oluşan bu göl ve çevresinde çok sayıda kuş türü ile karşılaşmaya hazır olun. Burada dünyanın en yüksek üçüncü şelalesi olan Tortum Şelale'sini de göreceksiniz. Vaktiniz varsa buraya bir gün ayırarak hem temiz havanın hem de doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yılın on iki ayı ziyaret edebileceğiniz Palandöken, muhteşem manzarasının yanı sıra heyecanlı kış sporları imkanı sunuyor. Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Palandöken'de telesiyejle zirveye çıkarak Erzurum'un en güzel haline tanık olabilirsiniz. 

Erzurum'un en kalabalık sokaklarından birinde, karşınıza Yakutiye Medresesi çıkacak. Medrese 1310 yılında Selçuklular döneminde yapılmış. Döneme özgü mimarisiyle dikkat çeken medresede çini süslemeler ve burgulu bir minare yer alıyor. 

Öşvank Kilisesi, 900'lü yıllardan günümüze kalan değerli bir kültür mirası. Erzurum'un önemli sembollerinden biri olan kilisede renkli taş bezemeler ve kabartma figürlerle karşılaşacaksınız. 

Erzurum gezi listenize şehirde kalacağınız zamana ve ilgi alanlarınıza göre 1800'lü yılların sonundan kalan Aziziye Tabyası ve Nene Hatun Kabri'ni, Selçuklulardan miras kalan Çift Minareli Medrese'yi, Üç Kümbetler'i, Erzurum Kongre Binası'nı, Rüstem Paşa Kervansaray'ını ekleyebilirsiniz.

Şehir ayrıca dinlenmek ve sağlığına kavuşmak isteyenler için de birbirinden şifalı kaplıcalarıyla öne çıkıyor. 

Erzurum'da ne yenir, ne içilir?

Erzurum mutfağının en bilindik lezzeti Cağ kebabı. Odun ateşinde yatay olarak pişirilen Cağ kebabını yerinde yemek için tercih edebileceğiniz çok sayıda geleneksel restoran var. Kadayıf dolması, Erzurum'un en meşhur bir diğer yemeği.  Ceviz ve kadayıf kullanılarak hazırlanan kadayıf dolması, tatlı severlerin vazgeçemeyeceği bir lezzet olmaya aday.

Erzurum yöresinin en sevilen çorbası olan ayran aşı, Türkiye'nin farklı şehirlerine kadar ulaşmış. Yine de Erzurumlular için ayran aşı çorbasının yeri çok ayrı.

Almira Erzurum Havalimanı Araç Kiralama Ofisi

Adres: Lalapaşa Mah. Çaykara Cad. Uğurluoğlu Apt. No:2/A Yakutiye Erzurum

Telefon: 0850 811 3 256