7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Samsun'da Yapmanız Gereken 5 Şey

19.04.2021

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, leziz yemekleri ile ön plana çıkan, Orta Karadeniz’in en gelişmiş şehirleri listesinde başı çeken Samsun; her yıl gerek çevre illerden gerekse Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçiler ile dolup taşıyor.

Özellikle yaz aylarında renklenen plajları, alışveriş keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz Atakum vb. ilçeleri ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri olan Samsun; aynı zamanda Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile ulaştığı ve Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı şehir olma özelliği de taşıyor.

Bu yazımızda Samsun’a yolu düşenlere, bu şehirde neler yapabileceklerinden bahsetmek istedik. Samsun'a geldiğinizde Samsun Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden birini değerlendirerek kiralayacağınız araçla yola çıkabilirsiniz.

İşte; Samsun’da Yapmanız Gereken 5 Şey Listemiz:

Teleferikle Amisos Tepesi’ne Çıkın!

Samsun şehir merkezine 4 km uzaklıktaki mesafesi ile oldukça yakın olan Amisos Tepesi; seyahatiniz esnasında uğramanız gereken ilk adres.

Özellikle muhteşem deniz manzarası ve dört bir tarafı yeşilliklerle çevrili olan tabiatı ile Amisos Tepesi’ne aşık olacaksınız!

Hamamayağı Kaplıcası’nda Dinlenin!

Samsun Ladik ilçesindeki bu kaplıca; gerek yürüyüş parkuruna sahip olması, gerekse dinlenme tesislerini sınırlarında barındırması ile mükemmel bir uğrak noktası olma potansiyeli taşıyor.

Romatizma, nevrit, sinir hastalığı vb. herhangi bir rahatsızlığınız varsa bu kaplıcalarda şifa bulabilirsiniz.

Atakum Mağazalarında Alışveriş Yapın!

Samsun’un en popüler ve en gözde ilçelerinden biri olan Atakum; genç yaşlı fark etmeksizin gün içerisinde binlerce kişinin ziyaret ettiği bir adres!

Burada giyim, kozmetik, gıda vb. çok sayıda alışveriş yapabileceğiniz mağaza bulunuyor. Aynı zamanda bu şirin ilçede pek çok cafe, restoran tarzı işletmeler de yer alıyor.

Lezzetli Samsun pidesini bu restoranlardan birinde tatmadan, Atakum mağazalarında alışveriş keyfini çıkarmadan Samsun’dan geri dönmeyin!

Bandırma Vapuru’nu Baştan Sona Dolaşın!

Orijinal Bandırma Vapuru planına harfi harfine uyularak inşa edilen yeni Bandırma Vapuru; Samsun’da ziyaret etmeniz gereken bir diğer adres!

Kurtuluş Savaşı’nın uyandırdığı kahramanlık duygularını iliklerinize kadar bir kez daha hissetmek; o günlere doğru keyifli bir tarihi yolculuğa çıkmak adına Samsun’un Canik ilçesinde yer alan Bandırma Vapuru Müzesi’ne muhakkak uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Samsun Plajlarında Serinleyin!

Tertemiz suları, yaz aylarında tıklım tıklım olan kumsalları ile Samsun plajları; yaz aylarında tabir-i caizse iğne atsan yere düşmeyecek kadar kalabalık oluyor. Fener plajı, Bandırma plajı, Çatalcapınar plajı ve onlarca plaj; Samsun’da sizleri bekliyor.

Yaz aylarında Samsun’a yolunuz düştüğünde Samsun’un popüler plajlarına uğrayabilir; deniz-kum-güneş keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.