7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

İzmir Havalimanı'ndan Ulaşabileceğiniz Tatil Bölgeleri

19.04.2021

Ege Bölgemizin en çok turist çeken şehirlerinden biri olan İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan Adnan Menderes Havalimanı’ndan araç kiralayarak İzmir çevresindeki tatil yörelerine kısa bir süre içerisinde ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Şayet; İzmir çevresindeki gezilip-görülecek yerleri gezerken ulaşım sıkıntısı çekmek istemiyorsanız havalimanında kolayca araç kiralayarak Çeşme ve Kuşadası başta olmak üzere İzmir dolaylarındaki tatil bölgelerine kolaylıkla erişebilirsiniz.

Bu yazımızda İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan ulaşabileceğiniz tatil bölgelerine yer vermek istedik.

Şimdiden keyifli tatiller diliyoruz.

İşte; İzmir Havalimanı çevresindeki en güzel tatil beldeleri:

Çeşme

Havalimanında bulunan Çeşme otobüslerine binerek, makul bir zaman dilimi içerisinde varabileceğiniz Çeşme; tarihi Çeşme Kalesi, Osmanlı Dönemi’ne ait tarihi yapıları, yaz aylarında oldukça kalabalık olan plajları ile mutlaka uğramanız gereken adresler listesinde başı çekiyor.

Muhteşem Alaçatı ve Ilıca plajları ile ünlü olan Çeşme; İzmir’in en gözde turizm beldelerinden biri olarak, ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil yaşama şansı tanıyor.

Çeşme’ye kadar gitmişken; Çeşme Ilıcaları’na mutlaka uğramanızı, Çeşme plajlarında deniz-kum-güneş keyfini doyasıya çıkarmanızı ve Erythrai Antik Kenti’nde tarihsel bir yolculuğa çıkmanızı öneriyoruz.

Kuşadası

Tıpkı Çeşme gibi İzmir’le özdeşleşen, şehrin en gözde turizm beldelerinden biri olan Kuşadası; Havaş Otobüsleri sayesinde konforlu bir yolculuk sonrasında ulaşabileceğiniz bir diğer adres olma özelliği taşıyor.

Yalnızca Ege Bölgemizin değil ülkemizin de ilk turizm beldelerinden biri olan Kuşadası; yat turizmine elverişli denizi, masmavi ve berrak suları, renkli gece hayatı ile ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlamayı başarıyor.

Kuşadası’na kadar gitmişken Kuşadası Milli Parkı’na uğrayarak, burada doğa ile iç içe harika bir zaman dilimi geçirebilir; ardından seyahatinize muhteşem bir doğa harikası olan Zeus Mağarası ve Kuşadası’nın sembolü haline gelen Güvercinada Kalesi ile devam edebilirsiniz.

Manisa

Spil Dağı Milli Parkı, Kurşunlu Kaplıcaları gibi eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapan Manisa; Yontma Taş Devri’ne kadar uzanan tarihi geçmişi ile sınırlarında mutlaka görülmeyi hak eden pek çok güzellik barındırıyor.

Urganlı Kaplıcaları, Sart Antik Kenti, Ağlayan Kaya, Bintepe Tümülüsleri ve Kuladokya Peribacaları’nı görmeden Manisa’dan ayrılmamanızı öneriyoruz.