7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

İstanbul'un En İyi 5 Piknik Alanı

15.04.2021

Ülkemizin en kalabalık ve en büyük şehri olma unvanına sahip olan İstanbul; tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri cezp etmeye devam ediyor.

Sadece ülkemizin değil dünyanın en eski şehirleri arasında yer alan, Roma, Latin ve Osmanlı imparatorluklarına başkentlik yapan İstanbul; Asya ve Avrupa yakasındaki tarihi mekanlarının yanı sıra renkli gece hayatı, değerlendirebileceğiniz sosyo-kültürel aktiviteleri ve tarihi yarımadaları ile de turistleri büyülemeyi başarıyor. Kısacası İstanbul; medeniyetler beşiği olarak, dünyanın en güzel şehirlerinden olmayı sonuna kadar hak ediyor.

Bu yazımızda özellikle ilkbahar ve yaz aylarında İstanbul’da aileniz, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle birlikte piknik yapabileceğiniz yerlere yer vermek istedik. İstanbul gezinize başlarken; Atatürk havalimanı araç kiralama hizmetimizden yararlanarak, İstanbul’un huzur kokan piknik alanlarına daha rahat ve konforlu bir şekilde erişebilirsiniz.

 

İstanbul Belgrad Ormanları

İstanbul Avrupa yakasının en sık ziyaret edilen piknik, mesire ve yürüyüş alanı olan Belgrad Ormanları; yemyeşil ağaçları, irili ufaklı akarsuları ve oksijen kaynağı olan mis gibi havası ile İstanbul’un en popüler doğal güzellikleri listesinde başı çekiyor. 1956 yılından itibaren piknik ve mesire alanı olarak halkın hizmetine açılan Belgrad Ormanları’nda doğa yürüyüşüne çıkabilir, su bentlerinde fotoğraf çekinebilir, orman sınırları içerisinde bulunan Atatürk Arboretumu’na uğrayarak, eğlenceli ve bir o kadar da keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

İstanbul Büyükada Dilburnu

İstanbul’un en şirin adalarından Büyükada’da bulunan Dilburnu; içerisinde yer alan restoran, cafe, çocuk oyun alanları ile muhteşem bir haftasonu tatili geçirebileceğiniz bir diğer adres. Dört bir yanı çam ağaçları ile çevrili olan Dilburnu’nda piknik yapabileceğiniz gibi denize de girerek, serinleyebiliyorsunuz. Üstelik mesire alanlarında mangal yapabiliyor; plaj bölümünde ise dilediğiniz gibi güneşlenebiliyorsunuz.

 

İstanbul Özgürlük Parkı

Kadıköy’ün en gösterişli piknik ve mesire parkı olarak kabul gören Özgürlük Parkı; yemyeşil ağaç ve çimenleri, masmavi süs havuzları ile adeta bir kartpostalı andırıyor. Parktaki koşu ve yürüyüş parkurlarında gönlünüzce spor yapabiliyor; piknik alanlarında dilediğiniz gibi piknik yapabiliyor; çocuk parkurlarında ise çocuğunuzun da tıpkı sizin gibi eğlenceli zaman geçirmesini sağlayabiliyorsunuz.

 

İstanbul Değirmen Park Piknik Alanı

Hem piknik yapabileceğiniz hem de çeşitli aktivitelere katılabileceğiniz bir mesire yeri arıyorsanız; ilk tercihiniz kesinlikle Polonezköy’deki Değirmen Park Piknik olanı olmalı! Birden çok işletmenin hizmet verdiği bu alanda futbol oynayabiliyor; piknik alanına ait olan hamaklarda güneşlenebiliyor ve mangal yapabiliyorsunuz. Özellikle çocuklu ve kalabalık aileler için Değirmen Park oldukça ideal.

 

İstanbul Aydos Mesire Yeri

İstanbul’un Kartal ilçesindeki Aydos Mesire Yeri; aynı zamanda İstanbul’un en yüksek tepesi. Çam ağaçları ile kaplı olan bu mesire alanında piknik sahaları, koşu parkurlarının yanı sıra büfeler de bulunuyor. Mesire alanındaki Aydos Gölü ise kesinlikle görülmeye değer! Bu huzur verici mesire alanında çay ve kahvenizi yudumlarken bir yandan da gün doğumunu ya da batımını izleyebilir, ardından Aydos Mesire alanını baştan sona keşfe koyulabilirsiniz.