7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

İstanbul Boğazı'nda 5 Hafta Sonu Etkinliği

19.04.2021

Yaklaşık 30 km uzunluğu ile Marmara Denizi ile Karadeniz’i birbirine bağlayan, 7 binlik bir tarihi geçmişe sahip olan İstanbul Boğazı; tarih boyunca çeşitli medeniyetlerin hakimiyeti altına almaya çalıştığı bir geçit olarak, günümüzde Asya ve Avrupa kıtalarını birbirinden ayırmaya devam ediyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaz Köprüsü ve 2017 yılında hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan 3 temel köprüye ev sahipliği yapan İstanbul Boğazı ve çevresinde yerli ve yabancı turistlerin kesinlikle görmesi gereken onlarca tarihi yapı ve doğal güzellik bulunuyor.

55 km uzunluğundaki Avrupa kıyıları ve 35 km uzunluğundaki Asya kıyıları ile oldukça geniş bir yer kaplayan İstanbul Boğazı; günümüzde Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin Marmara, Akdeniz ve Ege kıyılarına tek giriş kapısı olarak da önemini korumayı sürdürüyor.

Bu yazımızda hem tarihte hem de günümüz modern dünyasında oldukça önemli bir konumu olan İstanbul Boğazı’nda hafta sonunda yapabileceğiniz en güzel ve en eğlenceli etkinliklere yer vermek istedik.

Peki; Atatürk Havalimanı Araç Kiralama sonrasında İstanbul Boğazı’nda hafta sonu tatilinizi nasıl değerlendirebilirsiniz?

Kız Kulesi’nde sevgilinizle birlikte yemek yiyin

Üsküdar’ın sembolü olan, hakkında çeşitli efsaneler ve hikayeler bulunan Kız Kulesi; hafta sonunda ziyaret edebileceğiniz, sevdiklerinizle birlikte oldukça keyifli bir zaman dilimi geçirebileceğiniz bir adres.

Boğazın tam da ortasında sevgilinizle ya da eşinizle birlikte baş başa bir akşam yemeği yemek adına Kız Kulesi’nde yer alan lüks restoranlardan birini tercih edebilirsiniz.

Kuruçeşme Adası’nda doyasıya eğlenin

İstanbul Boğazı’nın en gözde yerleri arasında kabul edilen, diğer adı Galatasaray adası olan Kuru Çeşme adası; çok sayıda eğlence mekanı ile ziyaretçilerine muhteşem vakit geçirme imkanı tanıyor.

Sınırlarında pek çok bar ve club bulunan Galatasaray Adası’nı baştan sona dolaştıktan ve keşfettikten sonra buradaki eğlence mekanlarından birinde arkadaşlarınızla ya da sevgilinizle sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

Kanlıca İskelesi’nde İstanbul Boğaz manzarasını seyre dalın

Lezzetli mi lezzetli Kanlıca yoğurdu ile ünlü olan Kanlıca’da Boğaz manzarasının keyfini sürebileceğiniz Kanlıca İskelesi’ne uğrayabilir; buradaki restoran ya da kafelerden birinde Boğaz manzarası eşliğinde çayınızı ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Ardından iskeledeki deniz taşıtları sayesinde Emirgan’a kısa bir süre içerisinde geçebilir; Emirgan sahilinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Çengelköy Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi’nde Kahvaltı Yapın

 Lezzetli bir Pazar kahvaltısı ile güne daha enerjik bir şekilde başlamak adına Üsküdar’ın en sevilen mekanlarından biri olan Çengelköy Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi’ni hafta sonu rotanıza ekleyebilirsiniz.

Villa Bosphorus Beylerbeyi’nde Rakı Balık Keyfi’ni Doyasıya Çıkarın

Lezzetli balıkları ile Beylerbeyi’nin en popüler ve en lüks mekanları arasında kabul edilen Villa Bosphorus Beylerbeyi’nde rakı ve balık keyfini doyasıya çıkarabilir; yeni haftaya daha neşeli ve stresinizi üzerinizden atmış bir şekilde başlayabilirsiniz.

Şimdiden keyifli tatiller diliyoruz.