7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Bodrum'un Gizli Kalmış 5 Muhteşem Plajı

19.04.2021

Bodrum, her yaz Türkiye’den ve dünyadan turist akınına uğrayan lokasyonlardan biri. Benzersiz doğası ve mimarisiyle, kışın bile çok sayıda ziyaretçi alıyor. Bodrum’da gezilecek yerlerin yanı sıra birbirinden güzel plajları da kesinlikle görülmeye değer.

Bodrum Havalimanı’ndan araç kiralayarak kısa sürede Bodrum’un pek çok yerine ulaşabilirsiniz. Bodrum’da farklı plajları görmek ve buralarda denize girmek istiyorsanız özel bir aracınız olması şart. Sonrasındaysa turkuaz renkli suyu gördüğünüz anda denize girmek için sabırsızlanacağınıza garanti verebiliriz. Peki, Bodrum’da nerede denize girilir? Bodrum’un gizli kalmış plajları hangileridir?


Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu, Bodrum’un çok bilinen ve yazın tıklım tıklım olan plajlarıyla kıyaslandığında çok sakin. Üstelik muhteşem rengiyle de görenleri büyülüyor. Merkeze çok uzak olmasa da yolu biraz bozuk olduğu için insanlar akın etmiyor. Bu sayede Kargıcak Koyu, bakir ve gizli kalmaya devam ediyor.


Mazı Köyü

Mazı Köyü, özellikle kum denizlerindense taşlı denizleri tercih edenlerin gözdesi. Bodrum’un merkezine biraz uzak olması, Mazı Köyü’nün bakir ve gizli kalmasının sırrı gibi görünüyor. Ağaçlarla çevrili yollardan Mazı’ya giderken geçirdiğiniz yolculuk da ayrı bir keyfe dönüşüyor. Köyde birden fazla denize girilebilecek koy bulunuyor.


Torba Koyu

Havalimani ile Bodrum’un merkezi arasında kalan Torba Koyu, Bodrum’un yemyeşil doğasının en güzel örneklerinden biri. Diğer koylara kıyasla ılık denebilecek suyuyla Torba Koyu, buz gibi sulara girmekten çekinenler için bir kurtulma noktası haline gelebilir!


Bardakçı Koyu

Bodrum merkeze oldukça yakın konumuna rağmen akvaryum berraklığında suyuyla dikkat çeken Bardakçı Koyu’nda balıklarla birlikte yüzme keyfini deneyimleyebilirsiniz.


Kadıkalesi Plajı

Narenciye bahçelerinin arasından parlayan bir doğa harikası Kadıkalesi Plajı. Bodrum’a 22 km uzaklıkta, Turgutreis’in 4 km kuzeyinde bulunuyor. Çevresinde birçok otel ve tatil köyünün bulunduğu Kadıkalesi Plajı, Bodrum’un en güzel gün batımı manzarasını sunuyor.


Bonus: Güvercinlik

Güvercinlik için gizli kalmış demek çok doğru olmasa da, Bodrum’a gitmişken mutlaka görülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Gölü andıran denizi ve Salih Adası’nın yemyeşil manzarasıyla keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak Güvercinlik, Bodrum’a 20 km mesafede yer alıyor.