7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Bodrum'da Mutlaka Yapılması Gereken 7 Şey

15.04.2021

Kendine has mimari yapısı, tarihi güzellikleri, rengarenk çiçekleri ve tabi ki şahane deniziyle Bodrum, dolu dolu bir tatil geçirmek isteyenlerin aklına ilk gelen lokasyonlardan biri. Bodrum Havalimanı’na ulaştıktan sonra bir Bodrum Havalimanı araç kiralama ofisimizden bir araç kiralayarak tarih boyunca ev sahipliği yaptığı kültürlerin izlerini 2000’li yılların modernitesiyle buluşturan Bodrum’da unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezin

Dünyanın en büyük sualtı arkeoloji müzesi, ülkemizin en güzel yaşayan müze örnekleri arasında. Bodrum Kalesi’nin ev sahipliği yaptığı bu müzedeki tarihi batıkları mutlaka görün.

Bonus: Çıkışta 15. yüzyıldan günümüze miras kalan Bodrum Kalesi’nden Bodrum’un eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz.

Zeki Müren Sanat Müzesi’ni görün

Türkiye’nin en iyi rehberlerinin “görmeden geri dönmeyin” dediği yerlerden biri de Zeki Müren Sanat Müzesi. ‘Sanat Güneşi’ ve ‘Bodrum Paşası’ olarak bildiğimiz Müren’e ait eşyalar ve fotoğrafların nostaljisine kendine has yorumuyla seslendirdiği şarkılar eşlik edecek.

Uyku Vadisi’nde trekking yapın

Doğa severler için Bodrum’a 30 km mesafedeki Uyku Vadisi, yemyeşil bir doğa manzarası sunuyor. Uyku Vadisi’nde trekking yapabilir, Gökçeler mağarasını gezebilir ve bölgeye has alabalığın tadını çıkarabilirsiniz.

Mavi yolculuğa çıkın

Bodrum’un turkuaz renkli koyları gezmekle bitmiyor. Bu nedenle, Bodrum’a gittiğiniz zaman en çok ilginizi çeken rotadan dilediğinizi seçebilirsiniz. Genellikle Mayıs ayı itibarıyla, mavi yolculuk tekneleri bölgenin eşsiz koylarını gezmeye başlıyor.

Heyecanlı su sporlarını deneyin

Bodrum denince akla ilk gelen şeylerden biri de su sporları, Gümbet, Bitez, Turgutreis, Ortakent, Gümüşlük, Yalıkavak ve Akyarlar başta olmak üzere Bodrum’un koyları çeşitli su sporları imkanı sunar. Jet ski, hamburger, banana ve su kayağı gibi su sporları eğlenceyle turkuaz rengi denizi buluşturmak isteyenlere hitap ederken, rüzgar sörfü, deniz bisikleti, kano, dalış gibi seçenekler sportif Bodrum ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor.

Gece eğlencelerine katılın

Türkiye’nin en hareketli gece hayatı olan bölgelerinden biri olan Bodrum’a gidip sabaha kadar süren eğlenceye katılmamak olmaz. Bodrum merkezde, barlar sokağında ve koylarda gece bir tur atabilir ve keyifli bir yaz akşamı yürüyüşü yapabilirsiniz. Mutlaka size hitap eden bir bara ya da kafeye oturun ve Bodrum’u bir de gece yaşayın.

Bitez Dondurmacısında mandalinalı dondurma yiyin

Bodrum’un dillere destan mandalinası civarın en iyi dondurmacısı olan Bitez Dondurmacısı’nda yazın en serinleten tatlarından birine dönüşüyor. Son yılların en uğrak mekanlarından biri olan bu dondurmacıya uğramadan Bodrum turunuzu bitirmeyin.