7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Aydın'da Yapmanız Gereken 5 Şey

19.04.2021

Güvercinada Kalesi, Zeus mağarası, Saplı Ada gibi çok sayıda tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Aydın; Ege bölgemizin gerek yaz gerekse kış turizmi açısından en değerli illeri arasında yer alıyor. Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama yoluyla kolayca ulaşabileceğiniz Aydın'da gezip görülecek pek çok yer var.

Didim ve Kuşadası gibi her yıl yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğrayan 2 turistik beldeyi sınırlarında barındıran bu şirin ilimiz; pek çok tarihi medeniyetin izlerine rastlayabileceğiniz antik kentleri ile de ön plana çıkıyor. Deniz, kum ve güneş keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz plajları, tarihin tozlu sayfalarını aralayabileceğiniz antik kentleri, Anadolu medeniyetlerine ait olan cami ve müzeleri ile Aydın; kesinlikle görülmeye değer bir ilimiz olma özelliği taşıyor.

Bu yazımızda Aydın’a yolunuz düştüğünde bu şehirde mutlaka yapmanız gereken 5 şeyden bahsetmek istedik. Şimdiden keyifli tatiller diliyoruz.


Afrodisias Antik Kenti’ni Keşfe Koyulun

Tarihi geçmişi M.Ö 2. yy’a kadar uzanan, ismini aşk tanrıçası Afrodit’ten alan bu antik kent; Aydın tarihi geçmişine adeta ışık tutuyor. Aydın’ın Karacasu ilçesinde bulunan bu antik kente uğrayabilir; mitolojik kahramanların size eşlik ettiği harika bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

 


Zeus Mağarası’nın madenli sularında serinleyin

Aydın gezilecek yerler listemizde yer alan Zeus mağarası; mitolojiye ilgi duyan tarih severlerin uğrak noktalarından biri olarak; özellikle Kuşadası’nda safariye çıkan turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Tatlı ve tuzlu suların tam da kesişim noktasında bulunan Zeus mağarası, yaz aylarında serinlemek isteyen turistleri eşsiz bir tarihi gezintiye davet ediyor. Mitolojiye ilgi duyuyorsanız; Kuşadası geziniz esnasında mutlaka Zeus Mağarası’na da rotanızı çevirmenizi tavsiye ediyoruz.


Kuştur Plajı’nda Yılın Tüm Yorgunluğunu Üzerinizden Atın

Kuşadası merkeze yalnızca 5 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Kuştur Plajı; sakin ve dalgasız suları, çeşitli plaj aktiviteleri ile halka açık, ücretsiz bir plaj olarak; yaz aylarında pek çok turist tarafından ziyaret ediliyor.

Çevresi çok sayıda 5 yıldızlı otel ile çevrili olan Kuştur Plajı; Kuşadası’nın en popüler plajlarından biri olarak, yılın tüm yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen yerli yabancı turistlere eşsiz bir tatil fırsatı tanıyor. Aydın’a sıcak ve bunaltıcı yaz günlerinde uğradığınızda Kuştur Plajı’nın sessiz ve berrak sularında serinlemenizi öneriyoruz.


Kuşadası Milli Parkı’nda Piknik Yapın

Bir diğer adı Dilek Yarımadası Milli Parkı olan Kuşadası Milli Parkı; ailenizle birlikte piknik yapabileceğiniz, ardından doğa yürüyüşlerine çıkabileceğiniz, parkın mükemmel doğa manzarasına hayran kalacağınız bir diğer adres. Üstelik Milli Park’ta denize girme şansına da sahipsiniz!


Afrodisias Müzesi’ni ziyaret edin

UNESCO Dünya Kültür Miras listesine girmeyi başaran, Afrodisias Antik Kenti’nde çıkarılan tarihi eserlerin sergilendiği müze; Klasik ve Helenistik döneme ait eserleri yakından görmenize olanak tanıyor. Aydın geziniz esnasında Karacasu ilçe sınırlarındaki bu müzeyi baştan sona dolaşmayı unutmayın!