7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Antalya'da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

15.04.2021

Türkiye’nin altıncı kalabalık şehri olan Antalya’ya seyahat etmeyi herkes istemiştir. Türkiye’nin güneyinde yer alan Antalya muhteşem denizi, manzarası ve hem tarihi hem doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca turist ağırlar. Antalya’ya gelmeden Antalya Havalimanı araç kiralama ofisimize ulaşarak size en uygun otomobili kiralamayı unutmayın!

 

Dim Çayında Rafting Yapın

Dim Çayı Antalya’nın en popüler ilçelerinden biri olan Alanya’nın Akçatı Köyü’ndedir. Pansiyonları, restoranları, piknik alanları ve tabii ki serin çayıyla sizler Antalya’nın bu muhteşem yerleşkesinde tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Serinlemek istediğinizde Dim Çayı’nda yüzmeniz mümkün olduğu gibi dilerseniz rafting yapma fırsatına da sahipsiniz. Doğal güzelliklere sahip ve insana huzur veren bu çayın restoranlarında, ahşap masalarda, sizlere sunulan nefis yemekleriyle Alanya’nın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Tünektefe Teleferiğine Binin

36 kabini ve 1200 kişilik kapasitesiyle Tünektefe Teleferiği, Antalya aktiviteleri listesinde yer alan ve mutlka tecrübe etmeniz gereken en güzel aktivitelerden birisidir. Üstelik Türkiye’nin en uygun teleferik fiyatıyla kentin güzelliklerini keşfetmek isterseniz bu teleferik turu tam size göre! 1706 metre hattıyla bu teleferik sizlere eşsiz Antalya manzaralarını sunacak.

 

Konyaaltı Plajında Deniz Girin

Turizm kenti Antalya’nın Konyaaltı Plajı’nı ziyaret etmemek olmaz. Konyaaltı Plajı Antalya’nın en büyük plajlarından birisidir. Sahilde güneşlenmek, kıyıya vuran dalgaları dinlemek ve seyretmek ve tabii ki denize girmek isterseniz burası tam size hitap ediyor. Plaj halk plajı olup 7 kilometre uzunluğundadır ve denize sıfır otellerle Antalya’daki en önemli turistik bölgelerden birisidir. Birçok ulaşım seçeneği bulunan bu plaja ulaşım sıkıntısı çekmeyeceksiniz.

 

Antalya Hayvanat Bahçesini Gezin

Yılın her günü hizmete açık olan hayvanat bahçesi ile bir değişiklik yapıp plaj yerine burayı ziyaret edebilirsiniz. Antalya hayvanat bahçesi 856 hayvan çeşidine sahip olup her yıl binlerce ziyaretçi ağırlar. Ayrıca, hayvanat bahçesini gezip ardından doğal piknik alanlarında piknik yapıp, çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

Seraser Fine Dining Restaurant’ta Yemek Yiyin

Antalya’da gezip göreceğiniz yerlerden sonra muhakkak beğeneceğiz bu restoranda eşsiz lezzetler tadabilirsiniz.El işçiliği mobilyalar, taştan duvarlarıyla gözlere de hitap eden bu restoranı çok beğeneceksiniz. Restoran toplam 380 koltuğuyla sizleri ve konuklarınızı ağırlamaya hazır bekliyor.