7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Yaz Mevsiminde Araç Kiralarken Bunlara Dikkat

05.04.2021

Yazın gelişiyle birlikte araç kiralamaya olan ilgi de giderek artış göstermeye başladı. Özellikle tatilciler için büyük bir kolaylık sağlayan bu hizmet sayesinde ulaşım sorun olmaktan çıkıyor. İhtiyacınıza en uygun aracı kiralayarak ulaşım ihtiyacınızı karşılarken konforunuzdan da ödün vermiyorsunuz. Çünkü araç kiralama sektöründe her segmentten ve her özellikten çok sayıda araç seçeneğine erişebilirsiniz.. Bu kadar revaçta olmasıyla birlikte yazın araç kiralarken dikkat etmeniz gereken birkaç konu var.


Can güvenliğiniz her şeyden önemli!

Araç kullanırken en önemli şey her zaman can güvenliğidir. Trafiğin pek çok bölgede yoğunlaştığı ve uzun yolculukların çoğaldığı yaz döneminde güvenli yolculuk deneyimi sunacak araçları tercih etmelisiniz. Bu nedenle kiralayacağınız aracın tüm bakımları yapılı, kaskolu, yük ve yolcu sayınıza uygun olmasına dikkat edin. Böylece hem sürüş hem de can güvenliğinizi koruyarak sorunsuz bir yaz geçirebilirsiniz.


Yoğunluğu unutmayın!

Yaz aylarında araç kiralamaya yönelik talep oldukça artıyor. Dolayısıyla sizin de elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Olabildiğince erken araştırmaya başlamalı, kriterlerinize uyan ideal aracı kiralamak için harekete geçmelisiniz. Özellikle aracı kiralamak istediğiniz tarihlere yönelik erken rezervasyon ve anlaşma yaparsanız son anda araçsız kalma gibi bir problemle karşılaşmazsınız. Üstelik daha uygun fiyatlarla kiralama şansınızı arttırmış olursunuz.


Hava şartlarını göz önünde bulundurun!

Yazın araç kiralıyorsanız hava şartlarını mutlaka değerlendirmelisiniz. Sıcak havalarda yapacağınız yolculukları konforlu hale getirecek araçları seçerek yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz. Dolayısıyla kiralayacağınız aracın kliması olmasına ve klimanın sorunsuz çalıştığına emin olun. Böylece sıcak havadan etkilenmeden kaliteli bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.


Güvenli firmaları tercih edin!

Yazın tatilcilerin de büyük bir rağbet göstermesiyle birlikte araç kiralama sektöründe güvenilir olmayan satıcılar ortaya çıkabiliyor. Yasal olmayan firmaların yanı sıra daha uygun fiyatlarla kendi araçlarını kiralayan kişiler sektördeki hareketlenmeden faydalanmaya çalışıyor. Bu kişilerden araç kiralamak genellikle başta ekonomik görünse de hiçbir garanti sunmayacağı için büyük risk anlamına gelir. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak için güvenli, yasal firmalara yönelmelisiniz. Kiralama prosedürlerini iyice araştırıp, sigorta, hasar tespit, araç sorgulama gibi hususları kontrol etmelisiniz. En önemlisi ise aracı kiralamadan önce firmayla sözleşme yapmalısınız.


Fiyat araştırması yapın!

Doğal olarak yazın talep yoğunluğu sebebiyle kiralama fiyatları da artış gösteriyor. Bunun önüne erken rezervasyon ile geçebilirsiniz ancak bu yöntemi tercih etmek istemiyorsanız fiyat – performans orantısına dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız aracı emsalleriyle karşılaştırabilir, sahip olduğu özelliklere göre fiyatı orantılı mı öğrenebilir ve farklı firmalardan teklif alabilirsiniz. Ayrıca aracı kiralayacağınız gün sayısı arttıkça fiyatta azalma olduğunu görebilirsiniz. Böylece istediğiniz aracı en uygun fiyata kiralayabilirsiniz.