7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Size En Uygun Kiralık Aracı Nasıl Bulabilirsiniz?

05.04.2021

Araç kiralamak isteyenler için envaı çeşit araç seçeneği bulunuyor. Araç satın almaktansa araç kiralamayı avantajlı hale getiren bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için size en uygun kiralık aracı seçmelisiniz. Peki, araç seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Bu yazımızda size en uygun kiralık aracı bulduğunuzdan emin olmanız için gözden kaçırmamanız gereken bazı noktalara yer vereceğiz.

Küçük bir araç hayatınızı kolaylaştırabilir

Küçük araçlar hem fiyat olarak hem de kullanım rahatlığı olarak avantaj sunar. Küçük araçlar, özellikle şehir içi kullanımda park konusunda da yardımınıza koşacak. Kullanırken sizi yormayacak, yakıt tüketimi az bir küçük araç kiraladığınız zaman yolculuğunuz ciddi ölçüde kolaylaşacak ve ekonomik hale gelecek.

Kişi sayısını gözeterek araç kiralayın

Küçük aracın faydalarına ilk sırada yer verdik. Ancak küçük araçlar bazı durumlarda size yarardan çok zarar getirebilir. Ekonomik olması için küçük araç tercih ederken elinizdeki konfordan olmayın. Kişi sayısına uygun araç kiralayarak tüm yolcuların güvenliğini ve rahatlığını güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, araca belli sayıda insanın üzerinde yolcu almanın suç olduğunu da unutmayın.

Aracı kullanacağınız yerin koşullarını değerlendirin

Araç kiralamanın en avantajlı yönlerinden biri de değişen ihtiyaçlara karşılık verebilmesidir. Genellikle şehir içinde araç kullanan biri olsanız da bazen kırsalda hatta dağlık arazide araca ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda araç kiralayacağınız bölgenin yol durumuna ve hava koşullarına mutlaka bakın. Karlı yollarda araç kullanacaksanız aracın zinciri olmasına, klimasının çalışır durumda olduğuna vs. emin olun. Çocuk veya bebek koltuğuna ihtiyacınız varsa mutlaka belirtin.

Firmaları ve kampanya seçeneklerini inceleyin

Türkiye’de araç kiralama hizmeti veren çok sayıda firma var. Elbette bu firmaların tamamı aynı kalitede hizmet sunmuyor. Firmaların sundukları hizmete nelerin dahil olduğuna, sizinle kurdukları iletişime önem verin. Hiç beklemediğiniz bir anda firmaya ulaşmanız gerektiğinde size yardımcı olacak birileri olduğundan emin olun.

Çok sayıda fiyat seçeneği arasında en ucuzunu seçmeden önce, bu fiyata tam olarak hangi hizmetleri kiraladığınıza ve sözleşme detaylarına bakmayı ihmal etmeyin. Seyahat tarihleriniz erkenden belirlendiyse erken rezervasyon avantajlarını mutlaka değerlendirin.