7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Kiralamak Sizin İçin Doğru Seçenek Mi?

05.04.2021

Bir araç kiralamaya karar verdiğinizde sizin için avantaj mı, yoksa dezavantaj mı olacağını düşünür ve araştırırsınız. Aslında araç kiralamak, yaşam stilinizle ve alışkanlıklarınızla doğru orantılı şekilde değişen bir seçenektir. Peki araç kiralamanın sizin için doğru seçenek olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Öncelikle araç kiralama opsiyonunu tercihlerinizde ön sıraya koyduğunuzda tek bir araç sahibi olmaktan daha fazla seçeneğe sahip olacaksınız ve dilediğiniz zaman, dilediğiniz araç değişikliğini gerçekleştirebileceksiniz. Tabii işin maddi boyutunu da göz ardı etmek olmaz. Araç kiralamaya karar verdiğinizde bir çok yükümlülükten de kurtulmuş olacaksınız. Zorunlu trafik sigortası ve kasko da dahil olmak üzere bir araca sahip olduğunuzda beraberinde gelecek tüm maddi sorumluluklar araç kiralama şirketileri tarafından üstlenilir. Bu da maddi anlamda sizi artı tarafa geçirecek...

Bir araca sahip olduğunuzda bakım ve tamir -ve hatta kışlık yazlık lastik değişim işlemleri- masraflarını da sizin karşılamanız gerekiyor. Ancak araba kiraladığınızda olayın maddi tarafından ve bununla beraber bu işlemler için gerekli olan zamanı ayırmaktan da kurtulmuş oluyorsunuz, çünkü bu da araç kiralama şirketinin üstlendiği yükümlülüklerden bir tanesi? Diğer yandan araba kiralama kararı aldığınızda zamansal olarak da ciddi bir kazanca sahip olacaksınız. Taşıt vergisi, alım satım işlemleri, muayene gibi standart prosedürlere zaman ayırmanız gerekmeyecek.

Bir araç satın almanın maliyetini de göz ardı etmemek lazım. Eğer aracın bedelini peşin olarak öderseniz cebinizden ciddi bir rakam çıkmış olacak. Eğer kredi seçmeyi tercih ederseniz de, gereken evrakların ve işlemlerin sıkıcılığına ek olarak, üstleneceğiniz faiz oranları ve kredi masrafları yüzünden aracın gerçek maliyetinin çok üzerinde bir rakam ödemiş olacaksınız.

Özetle; araba kiralamak hem maddi olarak hem de size kazandırağı zaman ve getireceği kolaylıklar düşünüldüğünde pek çok durumda son derece avantajlı görünüyor.