7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Havalimanından Araç Kiralayacağınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

05.04.2021

Çok sayıda araç kiralama şirketlerinin hizmet verdiği havalimanları, pek çok kişi için ideal kiralık araç teslim alma noktası olabiliyor. İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı,  İzmir Adnan Menderes Havalimanı gibi Türkiye’nin en büyük havalimanları başta olmak üzere havalimanlarında yer alan Almira ofisler tam ihtiyacınız olduğu anda ve yerde araç kiralama hizmeti sunuyor. 

Havalimanından araç kiralarken sorunsuz ve güvenli bir yolculuk için aşağıdaki detaylara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Firmaları karşılaştırın

Araç kiralama firmaları, havalimanlarında genellikle yan yana ofislerde hizmet verirler. Havalimanına ulaşmadan önce bu firmaları karşılaştırmak ve öncesinde kiralayacağınız aracı belirlemek son anda aceleyle yapacağınız bir hatayı önler. Araç kiralarken fiyat karşılaştırması yapmak ve kampanya, indirim fırsatlarına bir göz atmanızı öneririz. Çünkü son dakikada havalimanında yapacağınız kiralamadansa özel teklifleri değerlendirmek çok daha uygun bir araç kiralamanızı sağlayacak.

Kredi kartınızı ve ehliyetinizi yanınıza alın

Genel olarak araç kiralayacağınızda dikkat etmeniz gereken iki şey: kredi kartı ve ehliyet. Bu ikisinden birinin yanınızda olmaması bütün planlarınızı değiştirmenize neden olabilir. Ehliyetiniz yanınızda olmadan aracınızı teslim alamayacağınız gibi kredi kartınızın yanınızda olmaması da çoğu kez sorunlara yol açabilir.

Uçuş bilgilerinizi araç kiralama şirketinizle paylaşın

Uçuşunuzda gerçekleşecek herhangi bir değişikliğin ya da rötarın bütün planlarınızı alt üst etmemesi için araç kiralama için görüştüğünüz şirkete uçuş bilgilerinizi verin. Bilgileriniz sayesinde araç kiralama şirketiniz herhangi bir değişikliği önceden bilir ve siz haber vermeden rezervasyonunuzu güncelleyebilir. Böylece sorumlu olmadığınız değişikliklerin soruna yol açmasını engelleyebilirsiniz.

Araç kiralama şirketinin iletişim bilgilerini alın

Uçaktan indiğiniz zaman en hızlı şekilde araç kiralama şirketinize ve aracınıza kavuşmak için araç kiralama şirketinizin iletişim bilgilerini yola çıkmadan önce not edin. Genellikle araç kiralama şirketleri yurt içi ya da yurt dışı uçuşları sonrasında yolcuları çıkışa yönlendiren yol üzerinde konumlanıyor. Yine de daha hızlı hizmet almak için iletişim bilgilerini önceden almak gerekiyor. Bu sayede uçaktan indikten sonra aracı kiraladığınız şirketin ofisini bulmak için çok vakit kaybetmemiş oluyorsunuz.

Konuyla ilgili detaylı bilgi ve araç kiralama fiyatları için havalimanı ofislerimizle iletişime geçebilrisiniz;