7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

05.04.2021

Seyahatlerinize daha fazla esneklik, özgürlük ve konfor katması nedeniyle bazen araç kiralamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Diğer taraftan araç kiralarken dikkatli olmazsanız tüm bu olumlu özellikler yerini sorunlara bırakabilir. En iyi fiyat ve size en uygun araç ve firmayı bulmak için kendinize zaman tanımalı ya da bir profesyonele danışmalısınız.

Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken, sizi sorun yaşamaktan kurtaracak olan en önemli 5 noktaya aşağıda yer verdik.

Firmaları araştırın

Farklı araç kiralama firmalarının kendilerine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Bazı firmaların müşteri temsilcileriyle daha iyi iletişim kurabilir, bazılarının ekstra hizmetlerinin yolculuğunuzu kolaylaştıracağına karar verebilirsiniz. Bazen de firmaların araç teslim etme ve bırakma kuralları karar vermenizde etkili olabilir. Tercihlerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak firmaları araştırın.

İhtiyacınıza uygun araç tipini kararlaştırın

Küçük araçlar genellikle daha ekonomik olurlar. Park ve kolay kullanım açısından da avantajlı olan küçük arabaların size uygun olup olmadığına bir bakın. Kiralayacağınız araçta kaç kişi seyahat edecek? Bir iş toplantısı için mi yoksa doğada bir tatil için mi araç kiralıyorsunuz? Belki de bebeğiniz ve çocuklarınızla bebek koltuğu ve çocuklar için uygun emniyet kemeri olan bir araç sizin için daha uygundur. İhtiyaçlarınızı belirleyin ve kendinize en uygun aracı seçin.

Fiyat – Performans karşılaştırması yapın

Pek çok araç kiralama firması, araç kiralayacak olan kişilerin dikkatini çekmek için fiyatlarına indirim uyguluyor. Araştırdığınızda aynı aracı farklı fiyatlara kiralayan firmalar olduğunu göreceksiniz. Bunun sebeplerinin neler olabileceğini göz önünde bulundurun. Aracın kilometresi, hasarlı olup olmadığı, sigorta kapsamı gibi konularda detaylı bilgi alın.

Sözleşmeyi inceleyin

Araç kiralamak artık çok kolay. Yalnızca birkaç tıklama ile işlemi aracınızı kiralayabiliyorsunuz. Ancak güvenilir bir araç kiralama firması ile anlaşmak ve her iki tarafın da haklarını koruyan bir sözleşme yapıldığından emin olmanız gerekiyor. Yolculuğunuz sırasında ya da teslimat sırasında bir sürprizle karşılaşmamak için sözleşmenin tüm detaylarını inceleyin. Anlamadığınız kısımları müşteri temsilcisine sorun.

Firmanın iletişim bilgilerini edinin

Araç kiraladıktan sonra bütün iş bitmiyor. Yolculuğunuz sırasında başınıza gelebilecek herhangi bir olay üzerine firmaya ulaşmanız gerekebilir. Programınızda meydana gelecek herhangi bir değişiklik ya da acil bir danışma ihtiyacınız olduğunda araç kiralama şirketinize kolayca ulaşabileceğinizden emin olun.