Yalova Araç Kiralama

Dünya çapında üne kavuşan ve adeta şifa dağıtan kaplıcaları, eşsiz güzellikteki doğa harikaları, yaz aylarında dolup taşan plajları ile ön plana çıkan Yalova, Marmara Bölgemizin özellikle termal turizm ve kıyı turizmi açısından en gelişmiş şehirleri arasında bulunuyor. Yaz aylarının bunaltıcı günlerinde serinleyebileceğiniz, efil efil esen rüzgarların yüzünüzü okşayacağı çeşitli yaylalara ev sahipliği yapan bu şehrimizin tarihi geçmişi ise M.Ö 3000 yılına kadar uzanıyor. Tarihi süreç boyunca Hititler, Frigler, Romalılar, Osmanlı imparatorluğu gibi güçlü medeniyetlere kucak açan Yalova; upuzun kıyıları ile de görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Bu yazımızda Yalova’da araç kiraladığınızda; bu şehirde nerelere uğrayabileceğinizden bahsetmek istedik. Şimdiden keyifli tatiller diliyoruz.

Yalova’da Araç Kiralayarak; Şehrin Doğal Güzelliklerine Doğru Zamansız Bir Yolculuğa Koyulun!

Yalova’da araç kiralayarak, başladığınız geziniz esnasında öncelikle şehrin özellikle yaz aylarında turistler tarafından yoğun ilgi gören şelalelerini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Göz alıcı güzellikteki Sudüşen şelalesi, kamp tutkunlarının vazgeçilmez uğrak noktası olan Erikli yaylası ve yeşilin ve mavinin mükemmel uyumunu gözler önüne seren Üvezpınar; şehrin kesinlikle görülmeye değer doğal güzellikleri listesinde ilk sıralarda bulunuyor.

Ailenizle birlikte Yalova’yı seyahat rotanız olarak belirlediğinizde Sudüşen Şelalesi’nde duraklayarak, burada piknik yapabilir; doğa yürüyüşüne koyulabilir, şelalenin ruhunuza huzur veren mırıltısı eşliğinde kafanızı dinleyebilirsiniz.

Erikli yaylası sınırlarındaki Erikli şelalesinde birkaç günlüğüne konaklayarak, kamp kurabilir; doğa ile iç içe, sessiz sakin bir ortamda ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Ardından Samanlıdağları’nın eteklerinde kurulu olan Üvezpınar’a uğrayabilir; burada şelale sularına girerek, serinleyebilir; yılın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Şelale ve yaylalar diyarı olarak da bilinen Yalova’nın şifalı suları ile çoğu hastalığın çaresi olan Armutlu Kaplıcaları’na da, Yalova’da araç kiraladığınızda muhakkak uğramanızı tavsiye ediyoruz. Yalova Termal ilçesi sınırlarındaki Armutlu kaplıcaları; romatizma, karaciğer, damar, kadın hastalıklarına iyi gelen sularının yanı sıra büyüleyici doğal güzellikleri ile de Yalova’nın en gözde turistik noktalarından biri olmayı başarıyor. Buradaki termal otellerden birinde konaklayarak; hem dinlendirici bir zaman dilimi geçirebilir hem de şifa bulabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla, eşinizle ya da ailenizle yaz aylarında Yalova’ya yolunuz düştüğünde Yalova merkeze 17 kmlik uzaklığı ile oldukça kısa bir mesafede bulunan Çınarcık plajlarını tercih edebilirsiniz. Yalova’nın en büyük ilçesi olma unvanını kimselere kaptırmayan Çınarcık ilçesi; yaz aylarında festival tadındaki ortamı ile yüz binleri en iyi şekilde ağırlamayı başarıyor. Tertemiz plajları, berrak suları ve her bütçeye hitap eden otelleri ile hafızalara kazınan Çınarcık ilçesine uğramadan, Yalova gezinizi sonlandırmayın!

Almira Yalova Araç Kiralama Ofisi

Adres: Bahçelievler Mah. Mithat Paşa Cad. No:12/A Merkez Yalova

Telefon: 0850 811 3 256