Trabzon Havalimanı Araç Kiralama

Kendine has bir kültürü ve yaşam tarzı olan Trabzon, güzel havasıyla keyifli bir gezi imkanı sunuyor. Doğal güzellikleri tarihi yapılarla buluşturan Trabzon için planınızı iyi yapın, hiçbir şeyi kaçırmayın.

Trabzon Havalimanı’nda neden araç kiralamalıyım?

Trabzon Havalimanı’ndan araç kiralamak, şehir içine ya da çevre il ve ilçelere ulaşımınızı büyük oranda kolaylaştıracak. Çünkü Trabzon’da havalimanından şehrin Trabzon Havalimanısembolü olan pek çok yere toplu ulaşımla veya taksiyle gitmek her zaman mümkün olmayabilir. Bunun yerine Trabzon Havalimanı’nda araç kiralamak gezi planlarınızı hayata geçirmenize yardımcı olur.

Trabzon’da mutlaka görmeniz gereken yerler

Trabzon’un sembollerinden biridir Sümela Manastırı. 365-395 yılları arasında inşa edilen bu yapı, öyle dik bir yamaçta yer alıyor ki görenler gözlerine inanamıyor. Manastır bugün müze olarak ziyaret edilebildiği gibi bazen ayinlere de ev sahipliği yapıyor.

Şehrin bir diğer önemli tarihi yapısı da 1200’lü yılların izini bugüne taşıyan Ayasofya Müzesi. Trabzon Rum İmparatorluğu’nun kurucusu Komnenos soyundan Kral 1. Manuel’in yaptırdığı manastır, daha sonra camiye ve ardından müzeye dönüştürülmüştür. Bugün ise tekrar cami olarak kullanılıyor.

Trabzon’da buluna Atatürk Evi ve Müzesi de ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Konstantin Kabayanidis tarafından yaptırılmış olan bu köşkte kaldığı bir gece Atatürk, mal varlığını Türk halkına armağan etmeye karar vermiş.

Doğal güzellikleri kaçırmak istemeyenler için Uzungöl, harika bir durak olarak listeye alınmalı. Dağların arasında, benzersiz doğasıyla dikkat çeken Uzungöl’e giderken yağmura karşı hazırlıklı olun. Burada konaklayabilir ve doğanın tadını uzun uzun çıkarabilirsiniz.Trabzon Uzungöl

Trabzon’un yaylaları da tarihi yerleri kadar turistlerin ilgisini çekiyor. Yeşilin uçsuz bucaksız bir hal aldığı Trabzon yaylaları arasında en bilinenleri şöyle sıralayabiliriz; Şolma Yaylası, Mavura Yaylası, Kiraz Yaylası, Lapazan Yaylası, Çakırgöl Yaylası...

Trabzon’da ne yenir, ne içilir?

Trabzon’a gittiğiniz zaman hamsi ile yapılan envaı çeşit yemekle karşılaşacaksınız. Bizden söylemesi. Bu çeşitli yemeklerden deneyebildiğiniz kadarını denemenizi tavsiye ederiz. Trabzon mutfağının en önemli bir diğer lezzeti ise Karalahana sarması. Karalahananın içine konulan karışım pirinç ve kıymadan oluşuyor.

Şehirde buğday ekmeği değil mısır ekmeği yemeklere eşlik ediyor. Trabzon’un mısır ekmeği, ülkemizin farklı şehirlerinde de biliniyor ve servis ediliyor.

Trabzon’a gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında Hamsi kuşu, mıhlama ve hamsili pilav başta geliyor.

Almira Trabzon Havalimanı Araç Kiralama Ofisi

Adres: Trabzon Havalimanı İç Hatlar Terminali

Telefon: 0850 811 3 256