Konya Havalimanı Araç Kiralama

Konya’da başta Mevlana Celaleddin Rumi türbesi olmak üzere, çok sayıda tarihi ve turistik gezilecek yer bulunuyor. Konya Havalimanı’nda araç kiraladıktan sonra yüzölçümü olarak Türkiye’nin en büyük şehrinde keşfe çıkmaya hazır mısınız?

Konya’da neden araç kiralamalıyım?

Türkiye’nin en geniş yüzölçümüne sahip şehri Konya’nın dört bir tarafı kendine hayran bırakıyor. Konya’nın tüm güzelliklerini görmek için yalnızca toplu ulaşım ya da taksi kullanmaya kalkarsanız programınızdan birçok yeri çıkarmanız gerekebilir. Konya’da araç kiralamak hem seyahatinizi ekonomik bir şekilde konforlu hale getirir. Çünkü Konya’da araç kiralamak, şehir içinde ya da çevre il ve ilçelere ulaşımınızı büyük oranda kolaylaştırır.

Konya’da mutlaka görmeniz gereken yerler

Konya şehir merkezinden araç kiraladıktan sonra bu şehirde mutlaka görmeniz gereken ilk yer Mevlana Müzesi ve Türbesi olmalı.  Mevlana Celaleddin Rumi’nin mezarının da yer aldığı bu türbede bir de müze bulunuyor. Müzede Selçuklu döneminden eserler, el yazması Kuran-ı Kerimler ve balmumu heykelleri sergileniyor.

Konya Selimiye Camii ülkemizin en önemli İslam eserleri arasında yer alıyor. Mimar Sinan tarafından yapıldığı tahmin edilen cami yüzlerce yıllık bir tarihi günümüze taşıyor. Daha sonra caminin çevresinde yerel ürünler satın alabileceğiniz yerlerde alışveriş yapmak isteyebilirsiniz.

Söylenenlere göre, Sultan Alaaddin’in halktan vergi yerine toprak alarak oluşturduğu Alaaddin Tepesi, bugün şehir merkezinde yürüyüş alanları, çay bahçeleri ve parkların bulunduğu bir alan olarak kullanılıyor.

Tarihi değerleri keşfetmek isterseniz son yıllarda restore edilmeye başlanan, tarihi Büyük Selçuklu Devleti’nden öncesine uzanan Sille Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz.

Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan Çatalhöyük’e gitmek için de Konya’da araç kiralamak en iyi seçenek. 9000 yıl öncesinde yerleşim yeri olarak kullanılan Çatalhöyük’te Neolitik Çağ ve Kalkolitik Çağ’ın izlerini sürebilirsiniz.

Konya’da ne yenir, ne içilir?

Ağırlıklı olarak Osmanlı ve Selçuklu yemeklerinden oluşan Konya mutfağının en bilinen lezzetinin etli  ekmek olduğunu söylemek herhalde yanlış olmaz. Yine de Konya’da denemeniz gereken lezzetler etli ekmekle sınırlı değil. Bunun dışında Konya’ya gittiğinizde fırın kebabı, söndürme, çökertme, Mevlana böreği, zerde ve tirid yemenizi tavsiye ederiz.

Doğal ürünlerle hazırlanmış bir ilk öğün için Sille Köyü’ne sabah erken saatlerde şahane bir kahvaltıya gidebilirsiniz. Kahvaltıda pek çok yerel ürünü deneme şansı bulacaksınız.

Almira Konya Havalimanı Araç Kiralama Ofisi

Adres: Konya Havalimanı

Telefon: 0850 811 3 256