Gaziantep Havalimanı Araç Kiralama

Gaziantep, Güney Doğu Anadolu ile Akdeniz’in izlerini bir arada barındıran, özellikle de zengin mutfağıyla Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan bir şehir. Gaziantep Havalimanı’na geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey ise araç kiralamak. Daha sonra şehirde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz gezi planına rahatça başlayabilirsiniz.

 

Gaziantep Havalimanı’nda neden araç kiralamalıyım?

Gaziantep’in farklı kültürleri bir arada barındırması ve birbirinden lezzetli yemekleri, daha en baştan bu şehirde gezmek için bol bol vakte ihtiyacınız olduğunu kanıtlıyor. Gaziantep’te gezerken hiçbir şeyi kaçırmamak ve zaman kazanmak için Gaziantep Havalimanı’nda araç kiralamanızı öneririz. Gaziantep Havalimanı’nda araç kiralamak, istediğiniz yere istediğiniz saatte ulaşmanızı sağlayarak gezi planınızı kolayca ve ekonomik olarak hayata geçirmenize yardımcı olur.

 

Gaziantep’te mutlaka görmeniz gereken yerler

Gaziantep şehir merkezi, dar tarihi sokaklarıyla kendi başına gezip görülecek yerlerden. Gaziantep evleri, yüksek duvarlarla çevrili, iç kısımlarında ise avlular bulunuyor.

Roma İmparatorluğunun izlerini günümüze taşıyan ve koruma altına alan Zeugma Mozaik Müzesine mutlaka gitmelisiniz. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma’da farklı tarzlarda mozaikleri görebilirsiniz. Müzenin yanı sıra Zeugma Antik Kenti tarihin izlerini sürmek isteyen ziyaretçilerini ağırlıyor.

Tarihi gizemini koruyan Gaziantep Kalesi’nin 6.000 yaşında olduğu sanılıyor. Yıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan kale, dönem dönem restore edilmiş.

Yesemek Açık Hava Müzesi’nde taşlardan oyulmuş sfenksler, aslanlar, Dağ Tanrısı rölyefleri gibi figürler bulunuyor.

Geç Hitit Dönemine ait bulguların sergilendiği Zincirli Höyük’ü de gezi programınıza ekleyerek yüzyıllar öncesine ait kitabeleri görme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

500 yıllık geleneği sürdüren Bakırcılar Çarşısı, 18. Yüzyıldan günümüze taşınan Zincirli ya da halk arasındaki adıyla Kara Basamak Bedesteni, bilim ve teknoloji merkezi Gezegenevi Planetaryum, Medusa Arkeolojik Cam Eserler Müzesi, Antep’e özgü el işlerinin üretilip satıldığı Tarihi Gümrük Han- Yaşayan Müze ile şehri ziyaret edenler için diğer alternatifler arasında geliyor.

 

Gaziantep’te ne yenir, ne içilir?

Antep mutfağı, tek başına Gaziantep’i ziyaret etmek için geçerli bir sebep sayılabilecek kadar zengin. Şehrin kendine has lahmacunu, az acılı, sarımsaklı olarak hazırlanıyor. Mutlaka tatmalısınız.

Gaziantep denince hangimizin aklına baklava gelmez ki? Şehirde yetişen Antep fıstığının da katkısıyla ülkemizin en iyi baklava duraklarından biridir Gaziantep.

Katmer, Sini köftesi, maş salatası şehrin kendine has yemekleri arasında öne çıkıyor.

Tarihi Almalı Çarşısı’nda bulunan Tamis Kahvesi’nin ünü dört bir yana yayılmış. Özellikle Türk kahvesi ve Menengiç kahvesi gelenlerin tadına doyamadığı lezzetler arasında.

 

Almira Gaziantep Havalimanı Araç Kiralama Ofisi

Adres: Hacar Mah. Havalimanı Bulv. No:502 Oğuzeli / Gaziantep

Telefon: 0850 811 3 256