Dalaman Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’nin en güzel sahillerine, bakir doğasına erişmek için en kısa yol Dalaman Havalimanı. Yemyeşil doğa, tarihi değerler ve göz alıcı berraklıkta deniziyle Muğla için hazır olun. Dalaman Havalimanı’na geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey ise araç kiralamak. Daha sonra şehirde istediğiniz rotada hazırladığınız gezi planına başlayabilirsiniz.

 

Dalaman’da neden araç kiralamalıyım?

Dalaman Havalimanı şehir merkezinin ve büyüleyici Akdeniz sahillerinin biraz iç kısmında bulunuyor. Bu nedenle gezip görülecek yerlere ve koylar arasında ulaşım sağlamak için bir özel araca ihtiyacınız olacak. Havalimanına ulaştıktan sonra Dalaman Havalimanı’nda araç kiralamak seyahatiniz boyunca büyük kolaylık sağlayacak. Dalaman’da araç kiralamak, istediğiniz yere istediğiniz saatte ulaşmanızı sağlayarak gezi planınızı kolayca ve ekonomik olarak hayata geçirmenize yardımcı olacak.

 

Dalaman’da mutlaka görmeniz gereken yerler

Akdeniz’in tüm güzelliğini gözler önüne seren Dalaman, hem deniz tatili hem de kültür gezisi için ideal bir destinasyon. Antik Karya bölgesinde yer alan ilçenin tarihi çok eskilere dayanıyor.

Dalaman’da bulunan ve çam ormanlarının arasında saklı turkuaz koylardan Sarıgerme Plajı şehir merkezinden 13 km uzaklıkta. Fethiye’nin dünyaca ünlü, yerli ve yabancı turist akınına uğrayan kumsalı Ölüdeniz’e gitmek için de Dalaman Havalimanı’ndan araç kiralamanızı tavsiye ederiz. Çünkü civardaki çok sayıda turistik yere gitmek için toplu ulaşım araçlarını kullanmak sizi kısıtlayabilir.

 

Tarihi değerleri görmeden geri dönmek istemiyorsanız Telmessos Antik Kenti’nin M.Ö. 500 yılından bugüne taşıdığı yapıların izlerini sürebilirsiniz. Burada kaya mezarlarının yanı sıra 2011 yılında “Avrupa’nın en iyi plajı” ve “Avrupa’nın en iyi açık alanı” seçilen  İztuzu’nu da ziyaret edebilirsiniz.

Heyecan seviyorsanız Dalaman Çayı’nda rafting yapabilir veya çayın muhteşem doğası ile huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz. Çay üzerinde çok küçük şelaleler ve suyla bütünleşen bitki örtüsü görenleri hayran bırakıyor. Dalaman Havalimanı, Marmaris, Gökova, Fethiye gibi Türkiye’nin en önemli tatil merkezleri için kullanmanız gereken havalimanı. Burada kiralayacağınız araçla Akdeniz’in en güzel kıyılarını görme şansı bulacaksınız.

 

Dalaman’da ne yenir, ne içilir?

Akdeniz’in tüm izlerini taşıyan Dalaman, tahmin edebileceğiniz gibi deniz ürünleri yemek için ideal bir lokasyon. Dalaman’da 10 çeşit kefal yaşıyor. Bunlar arasında en çok tercih edilen Mavru kefali. Dalyan’ın mavi yengeci, zeytin yağı ve sarımsak ile daha lezzetlenen deniz börülcesi, Günnük ağacının gövdesinde yetişen otla hazırlanan Sılcan yoğurtlaması, tatlı su balığı sevenler için Dalaman Çayı’nda yaşayan Yayın balığı Dalaman’a gidenler için önerebileceğimiz başlıca yemekler arasında.