7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Buca Araç Kiralama

Antik çağlardan bu yana medeniyetlere ev sahipliği yapan Buca, hem yerli hem yabancı turistlerin seyahat programlarına sık sık dahil oluyor. İzmir Buca’ya geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey ise araç kiralamak. Daha sonra gezi planına dilediğiniz gibi başlayabilirsiniz.

İzmir Buca’da neden araç kiralamalıyım?

İzmir Buca, şehir merkezine ve çevre il ve ilçelere yakınlığı sayesinde bir geçiş noktası. Buca’da araç kiralamak İzmir ve çevresinde yapacağınız seyahatiniz boyunca yollarda kaybedeceğiniz süreyi kısaltarak size zaman kazandıracak.

İzmir Buca’da mutlaka görmeniz gereken yerler

İzmir’in en büyük ilçelerinden biri olan Buca, dünyanın en büyük 3. Mevlana heykeline ev sahipliği yapıyor. Tıngır Tepe’de bulunan heykel, kaidesiyle birlikte tam 25 metre boyunda.

İzmir Buca’da araç kiraladıktan sonra İzmir’in dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan antik kenti Efes’i ziyaret edebilirsiniz. M.Ö. 6000’li yıllarda inşa edilen Efes Antik Kenti, yalnız İzmir’in değil Türkiye’nin sembolleri arasında yer alıyor.

Kordon boyu, İzmir denince aklımıza ilk gelen yerlerden biri. Şehrin en hareketli noktalarından biri olan Kordon’da ister çimlerde oturan kalabalığa karışıp muhteşem manzaranın tadını çıkarın isterseniz de sahil boyunca devam eden kafelerden hoşunuza giden birinde mola verin.

İzmir’in en yeşil bölgelerinden biri olan İnciraltı, şehrin en gözde plajları arasında. İnciraltı masalsı atmosferi, şehrin kendine has mutfağı, eğlence alternatifleri ile dikkatleri üzerinde tutmaya devam ediyor.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, Avrupa’daki en büyük doğal yaşam parkı olma özelliğine sahip. Etrafları kafesler ve tellerle çevrili olmadan özgürce gezen hayvanlar, binlerce ağaç ve bitkilere ev sahipliği yapan park, farklı türlerle tanışmak isteyen doğa dostlarını bekliyor.

İzmir Buca’da ne yenir, ne içilir?

Ziyaretçilerini zeytinyağlıları, deniz ürünleri ve zengin mutfağı ile karşılayan İzmir, kendine has pek çok alternatif sunuyor. Özel bir ekmeğin içine hazırlanan kumru, bugün Türkiye’nin her yerinde bulunabiliyor da olsa İzmir’de yenen kumrunun tadı bir başka.

İzmir’e yolu düşenler için bir başka özel lezzet de Selçuk’taki çöp şişler. Hem İzmirliler hem de turistler için bu yemek, Selçuk’a gelmek için yeterli sebep.

Tatlı severler lokma tatlısını bir de İzmir’de denemeli. Şansınız varsa Kordon yürüyüşünüz sırasında seyyar bir lokma tatlıcısına rastlayabilir ve yürüyüşünüzü daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Almira İzmir Buca Araç Kiralama Ofisi

Adres: Forbest Cad. 313 Sok. No:166/A Buca İzmir

Telefon: 0850 811 3 256