Bodrum Havalimanı Araç Kiralama

Özellikle yaz aylarının en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından biri olan Bodrum, turkuaz renkli denizinin yanı sıra lezzetli Akdeniz yemekleri ve gezip görülecek yerleriyle de dikkat çekiyor.

Bodrum’da neden araç kiralamalıyım?

İstanbul’dan sonra en fazla araç kiralanan şehrimiz Muğla’un bir ilçesi olan Bodrum’da toplu ulaşım imkanının sınırlı olmasının yanı sıra kaçırılmaması gereken koylar ve gezilecek yerler birbirine pek yakın değil. Bodrum Havalimanı’na indikten sonra araç kiralamak hem yollarda geçireceğiniz zamanı kısaltacak hem de konforlu bir seyahat imkanı sunacak. Bu nedenle Bodrum Havalimanı’na geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey araç kiralamak.

Bodrum’da mutlaka görmeniz gereken yerler

Bodrum’a geldiğiniz zaman turkuaz rengiyle büyüleneceğiniz denize girmek için sabırsızlanacaksınız. Merkezden özel arabayla yaklaşık 10 dakikada ulaşabileceğiniz Güvercinlik Bodrum’un en ünlü plajlarından. Bitez Plajı da Bodrum’un simgeleri arasında sayılan yerlerden biri olarak denize girmek isteyenleri bekliyor.

Bodrum Kalesi, Rodos Şövalyeleri tarafından 1402 yılında inşa edilmiş ve bugüne kadar ilk yapıldığı halini korumuş olmasıyla biliniyor. Bodrum Kalesi’nde ziyaretçilerini ağırlayan Sualtı Arkeoloji Müzesi de mutlaka görülmeli.

Dünyanın 7 harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi, pek korunamamış olsa bile önemini yitirmeden yoğun ilgi görüyor. Ayrıca Uluburun ve Serçe Limanı batıkları, Halikarnas’tan günümüze kadar ulaşan Mindos Kapısı da Bodrum ziyaretçilerine tavsiye edilen yerler.

Aktif olarak kullanılan 13.000 kişi kapasiteli antik tiyatronun programına bir göz atın. Belki de Bodrum’da deniz manzaralı bir konser dinleme şansı bulursunuz. Tiyatro’nun yukarısındaki Helenistik ve Roma dönemine ait kaya mezarları da ziyaret edebilirsiniz.

Yat turizmi denince akla ilk gelen ilçelerimizden biridir Bodrum.  Burada Türkiye’nin bakir koylarıyla tanışacağınız ‘Mavi Yolculuk’ adı verilen yat turlarına mutlaka katılmayı ihmal etmeyin.

Bodrum’da ne yenir, ne içilir?

Tam bir Akdeniz ve Ege lezzetleri harmanı olan Bodrum mutfağında deniz ürünleri ve zeytinyağlıların ayrı bir yeri var. Türkiye’nin diğer bölgelerinde bulabileceğinizden biraz daha farklı bir geleneksel yemek masası ile karşılaşacağınız Bodrum’da balık, ahtapot, yengeç, midye, börülce, kabak çiçeği kullanılarak hazırlanmış yemekleri mutlaka deneyin.

Et olmadan olmaz diyorsanız türküde de söylendiği gibi Bitez’de yiyeceğiniz çökertme ve Bodrum’a özel soslu ve sebzeli döner vazgeçemeyeceğiniz lezzetler arasına girebilir.

Lezzetli ve serinletici bir dondurma mı istiyorsunuz? Bitez, bölgenin en çok bilinen dondurmacıları arasında yer alıyor. 

Almira Bodrum Havalimanı Araç Kiralama Ofisi

Adres: Bodrum Havalimanı, Milas Bodrum / Muğla

Telefon: 0850 811 3 256