7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Bodensee Friedrichshafen Havalimanı

Friedrichshafen’da neden araç kiralamalıyım?

Konstanz Gölü yakınında bulunan Friedrichshafen Havalimanı, sakin bir tatil geçirmek isteyenleri tarihi ve doğal güzellikleriyle bilinen bu şehre ulaştırıyor. Doğasının yanı sıra mutlaka görmeniz gereken müzeleri, kasabaları ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken şehir ve çevresinde gitmek isteyeceğiniz çok yer olacak. Bu gezinizi keyifli hale getirmek için Friedrichshafen Havalimanı’ndan araç kiralamak en ideal seçenek.

Bodensee Havalimanı olarak da bilinen Friedrichshafen Havalimanı, Avusturya Alpleri'ne olan yakınlığı sebebiyle özellikle kış aylarında kayak turistleri tarafından kullanılıyor. Bunun yanı sıra uzun bir geçmişe sahip olan Friedrichshafen Havalimanı, 1913 yılında inşa edilmiş ve zeplinle gerçekleşen ilk tarifeli uçuşlara da ev sahipliği yapmıştır. Avrupa’nın pek çok noktasına uçuş gerçekleşen havalimanına ulaştıktan sonra araç kiralayarak şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.
 

Friedrichshafen’da mutlaka görmeniz gereken yerler

Öncelikle söylememiz gerekir; Friedrichshafen’ın tüm güzelliklerini ve cazibe merkezlerini görmek için bu tatile bol bol zaman ayırmalısınız. Almanya'nın özellikle son zamanlarda büyük ilgi gören bu bölgesini ziyaret etmek için Friedrichshafen Havalimanı'na varır varmaz, zaman kaybetmeden yola çıkın. Nefes kesen kendine has bir şehir olan Friedrichshafen’da civardaki turistik mekanlara günübirlik geziler planlayabilirsiniz.

Friedrichshafen’ın en dikkat çeken noktası şehre hayat veren Konstanz Gölü’dür. İsviçre, Avusturya ve Almanya arasında bulunan göl, Alp Dağları manzarası eşliğinde yürüyüş yapmak ve biraz huzur bulmak için ideal. Göl kıyısındaki Schlosskirche Kilisesi, en çok da manzarası ve barok tarzı mimarisiyle görenleri hayran bırakıyor.

Dünyanın ilk zeplinle gerçekleşen tarifeli uçuşuna ev sahipliği yapmış olan şehre gittiğinizde Zeplin Müzesi’ni ziyaret etmeden geri dönmeyin. Zeplinle tarihe yolculuk yapmışken, yerel halka teşekkür etmek amacıyla 1909 yılında yapılan Zeplin Çeşmesi ve Anıtı’nı da mutlaka görmelisiniz.

Yalnızca Friedrichshafen’ı değil, İsviçre ve Avusturya dağlarını tepeden izlemek isteyenleri limanın sonunda 22 metre yüksekliğinde bir gözlem kulesi bekliyor. Meersburg’u görmeden Friedrichshafen’u gördüm diyemezsiniz. Almanya’nın ünlü turistik rotalarından biri olan The German Timber-Frame Road üzerinde yer alan şirin kasabalardan biri olan Meersburg, ortaçağdan miras kalan kaleleri, meydanları ve sokaklarıyla kendine hayran bırakıyor.

Friedrichshafen’da ne yenir, ne içilir?

Friedrichshafen, her bütçeye uygun yemek yiyebileceğiniz harika yerlerle dolu. Birçoğu liman veya göl kenarında bulunan restoranlar ve kafelerde en çok göreceğiniz şey göl balığı olacak. Bu kafelerde manzaranın tadını çıkarırken bir yandan da taptaze balıkların tadını çıkarabilirsiniz.

Bunun dışında yerel Swabian veya daha genel klasik Alman mutfağıyla karşılaşacağınız bu huzurlu şehirde İtalyan, Asya, Hint ve genel olarak Avrupa’ya özgü yemeklerin de tadına bakma şansı bulabilirsiniz.

Almira Bodensee Friedrichshafen Havalimanı Araç Kiralama Ofisi

Rezervasyon: 0850 811 3 256
Ofis Telefon: +49 (0) 7541 284 256