7/24 Call Center | 0850 811 3 256
Alış ve Teslim Yeri
Alış Zamanı
Teslim Zamanı

Atatürk Havalimanı Araç Kiralama

Asya ve Avrupa'nın kültürel ve mimari özelliklerini bir araya getiren İstanbul Avrupa yakası, barındırdığı çeşitliliği yansıtan eğlence hayatının yanı sıra tarihi - turistik lokasyonlarıyla dikkat çekiyor.

İstanbul Avrupa yakasında neden araç kiralamalıyım?

Tarihi güzellikler ile modern hayatı buluşturan İstanbul Avrupa yakasını gezerken en ideal yol, araç kiralamak. Böylece geniş bir alana yayılmış olan yakada toplu ulaşımın kalabalığı ve sınırlamalarından kurtulur, kiralayacağınız araç ile rotanızı özgürce çizebilirsiniz.
Farklı lokasyonlara dağılmış güzelliklerden hiçbirini görülecek yerler listenizden çıkarmanız gerekmez.

Atatürk Havalimanı araç kiralamak için en doğru lokasyon

İstanbul Avrupa yakasına ister iş ister turistik amaçlı gelin, eğer ulaşımınızı havayolu üzerinden yapacaksanız İstanbul Atatürk Havalimanı araç kiralamak için en uygun yer. Böylece uçaktan indiğiniz anda teslim alacağınız aracınız sayesinde İstanbul'un tüm noktalarına en konforlu şekilde, istediğiniz saatte ve en uygun rotayı kullanarak ulaşma şansı bulabilirsiniz. Araç kiralamak için İç Hatlar Geliş/Gelen Yolcu Karşılama veya Dış Hatlar Geliş/Gelen Yolcu Karşılama bölümüne uğramayı unutmayın.
 

İstanbul Avrupa yakasında mutlaka görmeniz gereken yerler

İstanbul'a gelip tarihi yarımadaya uğramamak olmaz. Bugünün modern Türkiye topraklarında yaşanan tarihe tanık olmak için 300'den fazla sütunla görenleri hayran bırakan Yerebatan Sarnıcı ile gezinize başlayabilirsiniz. 
 
Sultanahmet Meydanı'nın yanı başında bulunan Ayasofya, rotanıza ikinci sıradan girebilir. Dünyanın en geniş 4. kilisesi olan Ayasofya, Bizans İmparatoru Justinian tarafından yaptırıldı; İstanbul'un fethiyle birlikte camiye dönüştürüldü. Bugün Müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. 
 
Müzenin hemen karşısında tüm ihtişamıyla Sultanahmet Camii duruyor. 6 minaresiyle bu cami İstanbul siluetinin göze çarpan mimarileri arasında gelirken iç duvarlarındaki İznik çinisi de iç bölümünü görülmeye değer hale getiriyor. Sultanahmet Camii halen ibadete açık. 
 
Yarımadada kısa bir yürüyüşün ardından ulaşabileceğiniz Topkapı Sarayı, yüzyıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu'nun merkezi olma görevini sürdürdü. Batı İran'dan Atlantik Okyanusuna kadar, koca bir imparatorluk bu saraydan yönetildi. Bu görkemli yapıyı ziyaret etmeden İstanbul'dan ayrılmayın. 
 
Beyoğlu, Galata ve Karaköy ise İstanbul Avrupa yakasının alışveriş ve eğlence merkezleri olarak görmeniz gereken yerler arasında geliyor. Tarihi yarımadayı Galata Köprüsü üzerinden geçerek geride bıraktığınızda kendinizi Karaköy'de bulacaksınız. Sol tarafınıza baktığınız zaman hemen yukarıda Galata Kulesi'ni görebilirsiniz. Vaktiniz varsa, kuleye çıkarak İstanbul'u kuşbakışı izleyebilir ve daha sonra Beyoğlu'nun hareketli sokaklarında dolaşabilirsiniz. 
 
İstanbul'un mimari güzelliğinin ortaya çıktığı semtler arasında Balat'ı da saymamız gerek. Etnik ve dini çeşitliliği gözler önüne seren Balat, özellikle fotoğraf severlerden büyük ilgi görüyor. Balat'tan biraz daha yukarı çıktığınızda ise adını İstanbul'a hayranlığıyla bilinen Fransız yazar Julien Vivaud'un da anıldığı isimden alan Pier Loti tepesine ulaşabilirsiniz. Keyifli bir dinlenme noktası olan bu tepe, ziyaretçilerini muhteşem Haliç manzarasıyla karşılıyor.

İstanbul Avrupa yakasında ne yenir, ne içilir?

İstanbul Avrupa yakası her türlü mutfağı bulabileceğiniz zengin bir çeşitliliğe sahip. İstanbul'un kendine has yeme içme alışkanlıklarıyla ilgileniyorsanız size Ortaköy'de boğaza karşı kumpir keyfi yapmayı öneririz. Bunun dışında Galata'da birbirinden lezzetli dünya mutfaklarını bulabileceğiniz gibi, Eminönü'nde balık, Sultanahmet'te köfte ya da İstanbul'un bambaşka bir yüzü olan Sarıyer'de börekçiler ya da balık restoranları da sizin için ideal seçenekler arasında olabilir. 
 
Akşam saatlerinde bir şeyler içmek isterseniz Beyoğlu ve Karaköy kafe ve barlarıyla en fazla öne çıkan semtlerden. Geleneksel lezzetlerden vazgeçmeyenler ya da yeni tatlar denemekten hoşlananlardan olun İstanbul Avrupa yakasının herkese hitap eden çeşitliliği arasında mutlaka size hitap eden pek çok yer bulabilirsiniz. Ayrıca Bebek ve Emirgan da Boğaz'a karşı içkisini yudumlamak isteyenler için ideal.

Almira İstanbul Atatürk Havalimanı ve Avrupa Yakası Araç Kiralama Ofisi

Adres: Atatürk Mah. Bahariye Cad. No:2 İkitelli İstanbul
Telefon: 0850 811 3 256