Adana Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye'ye özgü yemek kültürünün vazgeçilmez lezzetlerinden başı çeken kebap denince aklımıza ilk gelen şehir Adana. Adana Şakirpaşa Havalimanı'na geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey ise araç kiralamak. Daha sonra şehre ayırdığınız zaman ve kişisel beğenilerinize göre hazırladığınız gezi planına başlayabilirsiniz.

Adana Havalimanı'nda neden araç kiralamalıyım?

Küçük bir terminal olan Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan araç kiralamak, şehir içine ya da çevre il ve ilçelere ulaşımınızı büyük oranda kolaylaştıracak. Çünkü Adana'da havalimanından şehir içine ulaşım için çok fazla seçenek bulamayabilirsiniz. Adana'da araç kiralamak, istediğiniz yere istediğiniz saatte ulaşmanızı sağlayarak gezi planınızı kolayca ve ekonomik olarak hayata geçirmenize yardımcı olur.

Adana'da mutlaka görmeniz gereken yerler

Türkiye'nin en büyük parkının Adana'da olduğunu biliyor muydunuz? Seyhan Nehri'nin iki yakasında kurulmuş olan Merkez Park, 33 hektarlık alanıyla ziyaretçilerini ağırlamaya başladığı 2004 yılından bu yana Türkiye'nin en büyük parkı olmaya devam ediyor.

Parkın hemen yanında yer alan Sabancı Merkez Camii, Sultanahmet Camii'nden esinlenilerek inşa edildi. Cami, 20.000 kişi kapasitesiyle Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun en büyük camileri arasında sayılıyor.

Seyhan Caddesi üzerinde yer alan eski tip konaklardan biri de Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi'ne dönüştürülmüş. Ramazanoğulları Beyliği'nden miras kalan ve Suphi Paşa Konağı içinde yer alan müzeye girişler ücretsiz.

Adana'ya gitmişken mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri de Adana Sinema Müzesi. Burada sinemaya değer katmış olan Adanalı veya yolu Adana'dan geçmiş sanatçıların balmumu heykelleri, resimleri, film afişleri sergileniyor.

Akdeniz'in her mevsim sıcak ya da ılık havasının keyfini çıkarmak için Seyhan Baraj Gölü etrafında araba ile tur atabilirsiniz. Bu geziniz sırasında gölün

içindeki Sevgi Adası'na karşı kısa bir mola vermeyi unutmayın.

Adana'da ne yenir, ne içilir?

Adana denince akla ilk önce zengin mutfağı geliyor. Bu nedenle Adana'nın gezip görülecek yerlerinden çok kebabının, şalgamının ve bici bicisinin popüler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu şehirde Adana Kebap yiyebileceğiniz restoranlar, kebabın lezzetinin yanı sıra servis ettikleri mezelerle kalbinizde yer edecek.

Anavatanına gelmişken, yemeğinizin yanında taptaze şalgam içmeyi de unutmayın. Adana, bu lezzetlerin yanı sıra özellikle şırdan ve mumbarı ile  de biliniyor. Pek çok kişi başta yemeye cesaret edemediğini söylese de yedikten sonra müptelası olanlar çok.

Diğer taraftan kendine has serinletici tatlısı bici biciyi denemek için Seyhan Baraj Gölü etrafındaki seyyar satıcıları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Almira Adana  Havalimanı Araç Kiralama Ofisi
 

Adres: Kurtuluş Mah. M. Nuri Sabuncu Bulvarı No:108/A Seyhan Adana

Telefon: 0850 811 3 256