Sapanca'ya Gidiyorsanız Bunları Yapmadan Dönmeyin

28.05.2017

Tarihi geçmişi M.Ö 1200 yılına kadar uzanan, Sakarya il sınırları içerisinde yer alan Sapanca; birbirinden serin yaylaları, yaz aylarında daha da coşku ile akan dereleri, tarihi açıdan önemli bir yere sahip olan tarihi yapıları ile yaz-kış fark etmeksizin turist çeken ilçelerimiz arasında bulunuyor. Tarih boyunca Frigyalılar, Romalılar, Selçuklular, Osmanlılar gibi farklı medeniyetler tarafından yerleşim yeri olarak benimsenen bu şehirde çok sayıda göl ve göl kenarında kurulmuş tesis ve işletme bulunuyor. Bu yazımızda Sapanca’ya yolunuz düştüğünde bu kentte neler yapabileceğinizden bahsetmek istedik. 
 

Kartepe’de Kayak Yapın!

İstanbul’a oldukça yakın bir mesafede bulunan Kartepe; hem yaz hem de kış aylarında uğrayabileceğiniz bir adres. Kış aylarında Kartepe Kayak Merkezi’nde kayak yapabilir; yaz aylarında ise yeşillikler içerisinde muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde buradaki restoranların birinde alabalık yiyebilirsiniz.

 

Maşukiye’de Lezzetli bir Sabah Kahvaltısı Yapın!

Sapanca’nın en popüler köyleri arasında bulunan Maşukiye; zengin ağaç ve bitki çeşitliliği ile ziyaretçilerine muhteşem bir atmosferi tatma imkanı tanıyor. Bu köyde kahvaltı ve alabalık yiyebileceğiniz çok sayıdaki restoran zengin menüsü ile ziyaretçilerine lezzet şöleni sunuyor. Dört bir tarafı yeşillerle çevrili olan Maşukiye’de doğa yürüyüşlerine de çıkabiliyorsunuz.

 

Sapanca Gölü’nde Yürüyüş, Piknik vb. eğlenceli aktivitelere katılın!

Sapanca’nın sembolü haline gelen Sapanca Gölü, muhteşem göl manzarası ile büyüleneceğiniz, gölde düzenlenen tekne turlarına dahil olabileceğiniz, yürüyüş, bisiklet sürme vb. sporlar yapabileceğiniz mükemmel bir doğa harikası. Üstelik göl çevresinde sevdiklerinizle piknik yapabileceğiniz mesire alanları da bulunuyor.

 

Sapanca Yaylalarında Serinleyin!

Göller diyarı olarak isimlendirilen Sapanca’da, kavurucu yaz sıcaklarında serinleyebileceğiniz ve kafanızı dinleyerek, enerji depolayabileceğiniz çok sayıda yayla da bulunuyor. Soğucak Yaylası, Karagöl ve Çiğdem Yaylaları; Sapanca’da ziyaret edebileceğiniz yaylardan yalnızca birkaçı. Üstelik bu yaylaların çoğunda yaz aylarında katılabileceğiniz ve tüm yılın stresini üzerinizden atmanıza yardımcı olacak yayla şenlikleri de düzenleniyor. Doğa ile iç içe birkaç gün geçirmek adına Sapanca Yaylalarını gezi listenize ekleyebilirsiniz.

 

Sapanca Kırkpınar’da Konaklayın!

Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama hizmetimizden yararlanarak, çıktığınız Sapanca geziniz esnasında Kırkpınar Köyüne uğramayı da unutmamanızı öneriyoruz. Göz alıcı doğa manzarası ile cenneti andıran Kırkpınar’da konaklayabileceğiniz çok sayıda pansiyon, otel ve tesis bulunuyor. Sapanca’ya sadece 4 km uzaklıktaki Kırkpınar’da huzurlu, sakin ve dinlendirici bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

 

Sapanca'ya Ulaşım

Sapanca'ya Marmara Bölgesi dışından gelmeyi planlayanlar için en yakın havalimanı Sabiha Gökçen'dir. Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama ofisimizden temin edeceğiniz bir araçla yaklaşık 1 saat içinde Sapanca'ya ulaşabilirsiniz.