Sabiha Gökçen'den Pek Çok Yere Kolayca Ulaşabilirsiniz

17.03.2017

İstanbul’un son zamanlarda değeri daha fazla bilinmeye başlanan Anadolu yakasına hız kesmeden ulaşmak için Sabiha Gökçen Havalimanı’na alacağınız uçak biletini havalimanından kiralayacağınız araçla tamamlayın. İstanbul’un Anadolu yakasının yanı sıra civar illerin birbirinden güzel görülecek yerlerine ulaşmak için Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama ofisimizden bir araç kiralayabilirsiniz.

Anadolu yakasındaki turunuzu planlarken kişisel ilgi alanlarınızı göz önünde bulundurun. Doğayla iç içe olmayı mı yoksa tarihi güzellikleri ziyaret etmeyi mi tercih edersiniz? Belki de ikisini harmanlayacağınız bir tur planı sizin için daha uygundur. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kiralayacağınız araç, çevredeki pek çok tarihi ve doğal güzelliğe en konforlu ve hızlı ulaşım yolu olacak.

Kız Kulesi’nden Bağdat Caddesi’ne Tarihin İzini Sürün

Gelelim Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan araç kiraladıktan sonra kolayca ulaşabileceğiniz yerlere... Anadolu yakasının sembolü haline gelen Kız Kulesi’nin arkasına Avrupa yakasını alıp izlemeden İstanbul’dan dönmek olmaz. Günün her saatinde kendine has bir manzara ile karşımıza çıkan Kız Kulesi’nin keyfini çıkardıktan sonraki durağınız Bağdat Caddesi olabilir. İstanbul’un en keyifli caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi, özellikle akşam saatlerinde uğramak için ideal.

İstanbul’u Çamlıca Tepesi’nden Bir De Kuşbakışı İzleyin

Doğanın çekiciliğine karşı koyamayanlar için küçük bir sahil kasabası olan Anadolu Kavağı, mutlaka görüşmesi gereken yerlerden biri. İstanbul’da böylesine sakin ve huzurlu bir kaçış noktası olduğunu görünce şaşıracaksınız! Anadolu yakasının en güzel yerlerinden biri de Çamlıca Tepesi. Şehri bir de kuşbakışı izlemek ve harika sabah kahvaltısı yapmak için Çamlıca Tepesini tercih edebilirsiniz.

Tarihin Yaşayan İzleri Anadolu Yakasında

1800’lü yılların ikinci yarısında inşa edilen Beylerbeyi Sarayı, İstanbul Boğazı’nda yer alan en önemli tarihi eserlerden biri. Mimari yapısıyla dikkat çeken sarayın içi ahşap oymacılığı, altın nakış işçiliği gibi görsel ögelerle zenginleştirilmiştir.

İstanbul’un fethinde önemli bir rol oynayan ve günümüzde Güzelhisar olarak da anılan Anadolu Hisarı da Sabiha Gökçen’den çıkacağınız yolda görebileceğiniz yapılar arasında. Göksu Deresi’nin suya kavuştuğu noktaya, civarın kendine has yapılarına ve atmosferine bayılacaksınız.