Bodrum'un Az Bilinen Muhteşem Koyları

17.03.2017

Havaların ısınmaya başlamasıyla gözler birbirinden güzel Ege, Akdeniz ve Karadeniz kıyılarına çevrilmeye başladı. Hareketli yaz sezonuyla her yazın en uğrak noktalarından biri olan Bodrum hakkında bilmediğimiz çok şey var. Örneğin, ziyaretçi akınına uğramayan muhteşem koyları. Eğer Bodrum'a uçakla ya da otobüsle geldiyseniz size tavsiyemiz Bodrum Havalimanı araç kiralama ofisimizden kiralayacağınız araçla bu koyları rahatça ve kiöseye bağlı kalmadan gezmenizdir. 

Akyarlar

Bodrum’un coğrafyasını seven ama daha sakin bir köşe arayanlar için birbirinden güzel alternatifler var. Akyarlar bunlardan biri. Akyarlar, dalgasız ve berrak suyuyla doğal bir akvaryumu andıran denizi ve şirin köy merkeziyle dikkat çekiyor.

Karaincir

Durgun ve dalgasız denizi bölgedeki pek çok denizle kıyaslandığında pek sığ sayılmaz. Kum plajı ve zeminiyle çocuklu aileler için de son derece keyifli bir tatil noktası olarak karşımıza çıkan Karaincir, özellikle yüzmeyi sevenler için ideal.

Iassos

Bodrum’un sakin ve huzurlu köşelerinden biri olan Iassos Güllük Körfezinin ucunda yer alıyor. Son derece bakir doğası ve az sayıda işletmesi ile az bilinen bu muhteşem koyda denizin en lacivert haliyle tanışacaksınız.

Mazı

Gökova Körfezi’nin yanında bulunan Mazı kıyı köyü için mavi ile yeşilin buluşma noktası desek herhalde yanlış olmaz. Küçük küçük koylara ulaşmak için de uğrayabileceğiniz Mazı’nın denizi tertemiz ve berrak.

Karaada

Doğayla kucaklaşmayı sevenler için yemyeşil çam ağaçları ve muhteşem denize Karaada’da bir de mağara ekleniyor. Mağaranın içinden sıcak su çıkıyor ve içerideki çamurun cilde iyi geldiğine inanılıyor.

Günbatımı Plajı

Turgutreis’te bulunan Günbatımı Plajı, adından da anlayacağımız gibi günbatımı manzarasıyla kendine hayran bırakıyor. Kos Adası manzarasıyla günbatımı manzarasını buluşturan plaj, Bodrum’un keşfedilmeyi bekleyen noktalarından.

Aspat

Turkuaz renkli deniz, muhteşem bir manzarayla buluşuyor. Aspat Koyu kendinizi doğanın tam ortasında hissetmenizi sağlayacak koylardan yalnızca biri. Venedik Kalesi ile de tarihe kısa bir yolculuk yapmanızı sağlıyor.