Arabanız Olmadığından Haftasonu Hiçbir Yere Gidemiyor musunuz?

25.02.2017

Haftasonu tatilleri, özellikle büyük şehirlerin aşırı kalabalığından bunalan ve küçük bir kaçamak için hafta sonları iki günlüğüne de olsa kendilerine nefes alanı yaratmak isteyen herkes için vazgeçilmezdir. Bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirmek, dört yanınızı saran yoğunluktan biraz olsun uzaklaşmak ve yeni haftaya tazelenerek başlamak için bulunduğunuz şehrin yakınındaki tatil bölgelerini keşfe çıkmak ise işin en keyifli kısmıdır. Gidilecek yere karar verilir ve mümkünse en sakin ortam seçilir, içinde bir tatil için gerekli olan eşyaların yer aldığı ama karmaşık olmayan küçük bir çanta hazırlanır, yolculukta dinlenecek şarkılar seçilir ve yapılacak tek bir şey kalır; arabaya atlayıp yolculuğun ve sizi bekleyen keyifli tatilin tadını çıkarmak?
 

Arabanız Yoksa

 
Buraya kadar her şey kusursuz görünüyor, ancak içinde bulunduğunuz yoğun tempodan kendinize kalan küçük zaman dilimlerini tatile dönüştürmek her zaman o kadar da kolay olmuyor. Kapınızın önünde doğrudan atlayıp yola çıkabileceğiniz kendinize ait bir arabanız yoksa, toplu ulaşım araçlarını kullanarak sınırlı zamanınızın büyük bir bölümünü kalabalık ve saatlere bağlı toplu taşıma araçlarına mahkum olarak geçirmek çok da cazip gelmez. Haliyle bu da insanı hafta sonunda güzel bir yere tatile gitmektense evde oturmaya ya da şehrin kalabalığıyla iç içe kalmaya yöneltir. Yine haftalık rutininize dönerek kalabalık caddelerde zaman geçirirken kaçmak istediğiniz kalabalıkla iç içe kalırsınız ve son bir umut şehrin bir köşesinde sessiz bir yerler bulmaya çabalarsınız.
 
Hâlbuki hafta sonunu sorunsuz ve saatlerinizi toplu taşıma araçlarında harcamadan geçirmek için bir araba sahibi olmanıza gerek yok. Araba kiralayarak da yolculuğu kendiniz için bir keyfe çevirebilir ve kendinizi belirli bir alana kısıtlanmaktan kurtarabilirsiniz. Kendinize ait bir arabaya sahip olmayı huzurlu bir tatile engel olarak görmemek için tek yapmanız gereken bir araba kiralayarak yolculuğunuzu kişiselleştirmek!
 
Arabanızı kiraladıktan sonra geriye birlikte sevdiklerinizi de yanınıza alarak bir haftasonu için yapacağınız küçük bir kaçamağın planını yapmanın keyfi kalır. Kendinizi şehre hapsetmekten, zihninizi kalabalıkla meşguliyetten kurtararak dinlenme şansınızı siz de araba kiralayarak kendinize tanıyabilirsiniz!